نمره کیفیت کلمه کلیدی

نمره کیفیت خوب برای هر کلمه کلیدی چیست ؟

هنگامی که حرف از نمره کیفیت میشود همه مایل هستند بهترین باشند . در تبلیغات گوگل داشتن کلمات کلیدی با کیفیت از بهترین ترفندهای سودآوری محسوب میشود .

نمرات کیفیت دهی از 10 محاسبه میشود . وقتی که شما یک کلمه کلیدی جدید به حساب خود اضافه میکنید به طور طبیعی گوگل امتیاز کیفیت 6 را به شما میدهد .

عوامل بسیاری در تغییر کردن این نمره دخالت دارند ازجمله نرخ CTR  پیش بینی شده ، تبلیغات ، تجربه ی صفحه فرود و... که تعیین میکنند این نمره بالاتر رود یا دچار افت بشود .

بحث امروز ما در مورد این که Quality Score خوب و عالی  چیست که وابسته به نوع کلمه کلیدی درخواستی شما است صحبت خواهیم کرد .

مشاهده این معیار کلیدی AdWords در زمینه به شما کمک می کند کلمات کلیدی مناسب را برای تمرکز تلاشهای بهینه سازی خود شناسایی کنید .

به طور کلی تقسیم بندی این نمره به این صورت است که برای کلمات کلیدی مارک دار و تاپ بین 8 تا 10 است . برای کلمات کلیدی تجاری بین 7 تا 9 و برای کلمات کلیدی کم هدف عدد 7 است .

نمره کیفیت خوب برای هر کلمه کلیدی

نمره کیفیت (Quality Score) چیست ؟

یکی از مهمترین قسمت ها در تبلیغات گوگل کلمات کلیدی مناسب و باکیفیت است . هر کلمه ثبت شده در تبلیغ دارای یک نمره کیفیت quality score  می باشد که سقف آن 10 است .

برای افراد تازه کار Quality Score معیاری است که گوگل برای تعیین کیفیت و مرتبط بودن صفحه فرود آن ها نسبت به یک کلمه کلیدی استفاده میکند .

همچنین از این خصوصیت برای محاسبه کردن هزینه ی هر کلیک و رتبه بندی تبلیغات آن کلمه کلیدی استفاده میکند .

هرچه نمره کیفیت تبلیغات بهتر باشد هزینه ی هر کلیک پایین تر است . امتیاز کیفیت در ادوردز بر هزینه هر کلیک تأثیر می گذارد .

کلمات کلیدی را میتوان به 4 بخش تقسیم بندی کرد . کلمات کلیدی برند تجاری ، رقبای تجاری ، هدف بالا و هدف پایین .

کلمات کلیدی برند تجاری مخصوص خود شماست .  بعید است که رقیبی از نام شما در آدرس اینترنتی خود یا در صفحه فرود استفاده کند زیرا خلاف مقررات گوگل است .

میان تقسیم بندی کلمات برند تجاری و رقبا دو دسته کلمات کلیدی با هدف بالا و پایین وجود دارد . اما یکسان تمرکز کردن بر روی هر دو کاری اشتباه است .

نمره کیفیت چیست ؟

نمره کیفیت کلمات کلیدی در تبلیغات

اگرچه وب سایت شما باید اولین چیزی باشد که هنگام جستجو در کسب و کار شما در نتایج ارگانیک ظاهر بشود ولی موارد دیگر در بالای این نتایج ارگانیک وجود دارد که رقبای شما از آن استقبال می کنند .

باید گفت که خوش بختانه رقبای شما برای دیدن آن ها باید هزینه پرداخت کنند .و گفتنی است که برای این کار هم خیلی راغب هستند .

به همین دلیل شما بایدبر روی کلمات کلیدی تمرکز ویژه ای بکنید . این کار نیاز به سرمایه گذاری هنگفتی هم ندارد و در واقع تسلط بر SERP سود آوری را به دنبال دارد .

شما اساساً می توانید برای کمپین های تبلیغاتی خود و کاهش هزینه ی تبلیغات به یک نمره کیفیت ایده آل برسید . این بدان معناست که اگر حداقل نمره 8 را نمی بینید خیلی باید بر روی کار خود بیشتر تلاش کنید .

تمرکز خود را بر روی عوامل موثر بگذارید .  CTR مورد انتظار باید زیاد باشد زیرا جستجو برای برند تجاری شما بوده است و تبلیغ شما نمی تواند بیشتر مرتبط باشد .

تلاش بیشتر را تجربه صفحه فرود میطلبد  که تحت تأثیر ترکیبی از محتوا ، ساختار و زمان بارگذاری قرار می گیرد .

Quality score در تبلیغات

بهبود Quality Score

بیایید باهم به عوامل تاثیر گذار بر بهبود کیفیت کلمات کلیدی صحبت کنیم . در درجه ی اول اطمینان حاصل کنید که صفحه ی فرود شما با ابزار Google PageSpeed ​​Insights به سرعت بارگیری می شود .

در سر تیتر صفحات خود عوامل متمایز بودن خود با رقبا را بنویسید حتی اگر این بدان معناست که CTA خود را به  دست توضیحات بسپارید .

برای تمرکز داشتن بر SERP تا آنجا که می توانید افزونه های تبلیغاتی مرتبط را به کمپین های خود اضافه کنید . با انجام این کار مشتریان شما به صفحات مرتبط تری میرسند .

کلمات کلیدی تجاری با هدف بالا مهمترین زیر مجموعه کلمات کلیدی در در ادوردز شما به شمار می آیند و بسیار گران هستند . کلمات کلیدی با هدف بالا بخشی است که در آن حداکثر نمره کیفیت بیشترین تأثیر را بر عملکرد میگذارد .

کلمات کلیدی با هدف تجاری بالا محل تمرکز تلاش های بهینه سازی Quality Score شما هستند .

بهبود نمره کیفیت

قبل از اینکه گوگل تجربه صفحه فرود را جزء عوامل امتیاز کیفیت در نظر بگیرد هر کدام از تبلیغ کنندگان بر روی بهینه سازی ارتباط و CTR تمرکز کرده اند .

تمرکز کردن بر روی صفحات فرود سخت است اما در صورتی که سرعت و ارتباط رات بهینه کنید الگوریتم گوگل از شما راضی خواهد شد .

اطمینان از ارتباط معنایی و زمان بارگذاری سریع بهترین راه برای بهبود این جزء از نمره کیفیت شما است . برای کلمات کلیدی که هدف خاصی را برای شما دنبال میکند ارزش دارد .

کلمات کلیدی با هدف کم اهمیت نیستند. در حقیقت ، آنها پایه و اساس هر کمپین بازاریابی مجدد بزرگ را میسازند .

نمره کیفیت پایه 6 گوگل  نوعی حس خوش بینی ولی مصنوعی از طرف گوگل است ولی احتمالا از این نمره پایین تر می آیید .

اقدام به پیاده سازی صفحات فرود در کمپین تبلیغاتی خود کنید . این کار باعث میشود به سوالات مشتریان خود پاسخ دهید و از هدر دادن شرایط و وقت جلوگیری میکند .

CTA های خود را به طور مستمر مورد بازبینی و امتحان قرار دهید تا بدانید چه چیزی CTR را بیشتر می کند .

در تیتر اول خود نوشته های خاص و متفاوت استفاده کنید تا توجه را از نتایج جستجوی ارگانیک دور کنید.

بهبود نمره کیفیت کلمات کلیدی

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

تغییرات گوگل ادز برای اکستنشن ها

تبلیغات گوگل

2023-01-21 09:54:32

تغییرات گوگل ادز برای اکستنشن ها

گوگل بهبودهای جدیدی را در زمینه اکستنشن های تبلیغاتی برای تبلیغ دهندگان اعلام کرد که برای مدیریت آسان تر کمپین ها ایجاد شده اند.

5 دلیل برای یادگیری کدنویسی اسکریپت های تبلیغاتی گوگل

تبلیغات گوگل

2023-01-03 10:01:05

5 دلیل برای یادگیری کدنویسی اسکریپت های تبلیغاتی گوگل

استفاده از اتوماسیون و اسکریپت‌های تبلیغاتی گوگل به منظور صرفه جویی در زمان و بهینه سازی کمپین های تبلیغاتی است.

4 تاکتیک برای هدف قرار دادن مخاطبان تبلیغاتی گوگل

تبلیغات گوگل

2022-12-03 12:03:00

4 تاکتیک برای هدف قرار دادن مخاطبان تبلیغاتی گوگل

در این مطلب از بلاگ سلکتک، چهار تاکتیک پیشرفته هدف‌گیری مخاطب را برای اصلاح هدف‌گیری PPC به منظور افزایش بودجه و به حداکثر رساندن بازده هزینه تبلیغات (ROAS) خواهید آموخت.