سئو سایت به چه معناست؟

سئو سایت به چه معناست؟

اساسی ترین سوالی که توجه هر کاربری رو به خود جلب میکند این است که مفهوم سئو سایت و سئو کردن چیه؟

در واقع واژه ی seo یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو عبارت است از تمامی اقداماتی که برای بدست آوردن بالاترین و بهترین جایگاه در گوگل بر روی وبسایت مورد نظر خود انجام می دهیم .

سئو سایت و بهینه سازی سایت، با رعایت کردن تمام ملاک مهم اول شدن سایت و مطابق با الگوریتم های بروز گوگل توسط تیم با تجربه ی سلکتک انجام می گیرد.


دلیل بر سئو سایت در چیست؟

به جرات می توان گفت مهم ترین وبارزترین دلیل ما برای سئو کردن یک سایت افزایش ترافیک سایت است و اول شدن سایت در نتیجه ی جستجوی طبیعی گوگل، و اینکه تمام کارهایی که ما برای بهبود جایگاه سایت خود انجام می دهیم برای ارائه ی خدمات واطلاعات و محصولات برای جذب کاربر به سمت سایت خود هستیم.

دلیل دیگری که باید اهمیت ویژه ای به سئو سایت داد این است که ما همیشه نمی توانیم با تبلیغات، صفحه های اجتماعی و... وقت خود را صرف شناساندن سایت خود به مردم کنیم پس باید انجام این امر رو به دوست خود گوگل بسپاریم.

دلیل بسیار مهم دیگه این است که وقتی شما در جایگاه برتر گوگل باشید هم تعداد افراد بیشتری سایت شما رو ملاقات می کنند و هم جلب اعتماد زیادی برای کاربر فراهم می شود به طوری که اگر کسی کمی اهل جستجو باشد با بدست آوردن رتبه ی الکسا یا خواندن مطالب سایت شما این اعتماد بیشتر برای آن فرد جلب می شود.

پس سئو نیازمند داشتن مهارت و دانش بسیار بالا و همچنین هنر و صبر متخصصین سئو می باشد.


همانطور که مطلع هستید بعد از طراحی سایت هرچند که سایت مورد نظر دارای ظاهرگرافیکی عالی و طرح و موضوع عالی باشد ولی بدون انجام بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو نتیجه ی قابل قبولی رو درپی ندارد.

بهترین روش های سئو در سال 2024

سئو سایت بهترین راه برای افزایش کسب درآمد در هر سایتی بحساب می آید، اما بهینه سازی و سئو خارجی نیازمند بهره گیری از یکسری ترفند است.

با توجه به اینکه کسب و کارهای اینترنتی نسبت به گذشته رشد بیشتری داشته اند، پس بدست آوردن جایگاه مناسب در نتایج گوگل سخت تر شده است.

گوگل برای رتبه بندی نتایج خود از الگوریتم های مختلفی استفاده می‌کند. همچنین هیچگاه لیستی از سمت گوگل ارائه نشده که بدانید دقیق ترین عوامل کدامند، اما شما باید بروز باشید و موارد تاثیرگذار را سریعا شناسایی و در سایت خود رعایت کنید.

اگر بخواهید سئو سایت بهتری داشته باشید، باید از ترفندهای جدید استفاده کنید. در ادامه برخی از مهم ترین و بهترین روش های سئو در سال 2024 را برای شما آورده ایم:

1. بررسی رقبا و کارکردن بهتر از آنها

2. افزایش تعداد لینک های معتبر به سایت

3. افزایش ترافیک سایت به کمک سیستم بازدید سلکتک

4. واکنش گرا ساختن و افزایش سرعت بارگذاری سایت در تمام پلتفرم ها

5. فعال سازی جستجوی صوتی در سایت

6. بهینه سازی بودجه خزش سایت

7. فعالیت در شبکه های اجتماعی و جذب کاربر از آنها

8. داشتن بازدیدکننده از کشورهای مختلف

9. استفاده از هوش مصنوعی برای تولید محتوای یونیک و کاربردی برای کاربران و بروزرسانی محتواهای قدیمی


چرا باید سایت را سئو کنیم؟

چرا باید سایت را سئو کنیم؟

تصور کنید که در پیست مسابقات اتومبیل رانی قراردارید برای کسب پیروزی و نفر اول شدن باید مهارت لازم رو داشته باشید، همچنین اتومبیل شما باید یک سری امکانات و آپشن هایی را دارا باشد، ازقبیل سرعت، کیفیت، سلامت فنی و... در غیر این صورت برای رسیدن به هدف دچارمشکل می شوید.

حال به دنیای وب برگردیم برای دیده شدن درجایگاه برتر گوگل سایت شما که همانند اتومیبل در مسابقات است باید ازنظر فنی و کیفیت به درجه ای برسد که در بازار رقابتی دیگر رقبا بتوانید برنده شوید.

هرچه شخصی خودش و به صورت طبیعی سایت شمارو بازدید کند خیلی باارزش تر وبهتر است تا اینکه به هر روشی از او بخواهید به سایت شما سربزند.

یعنی این حس خوشایندی رو در طرف مقابل ایجاد می کند که خودش با سرچ کردن به سایت شما رسیده واز آن بهره برده است . این حس در او پدیدار نمی شود که با مطالب فیک و خوردن فریب شما روبرو شده است.

سئو داخلی (on page seo)

بهینه سازی عناصر داخلی یک سایت جهت بهبود رتبه ی سایت برمبنای استانداردهای موتورهای جستجو رو سئو داخلی گویند. ازجمله بهینه سازی عکس ها و لینک سازی داخلی که در زیر به چند مورد از آن می پردازیم .


تایتل و عنوان صفحه

عنوانی مناسب است که دارای کلمه کلیدی مرتبط باشد و از تگ H1 برای عنوان استفاده شده باشد.

لینک سازی داخلی

برای ارجاع دادن کاربر به تمامی صفحات سایت میتوان از لینک سازی داخلی استفاده کرد و اینکار را نوعی توازن برقرار کردن بین کلمات کلیدی در صفحات مختلف سایت برشمرد.

بهینه سازی تصاویر و ویدیو

برای تنوع در محتوا به غیر از متن باید از تصویر و ویدیو هم استفاده کرد که هم مفهوم مطلب رو بهتر انتقال می دهد و هم از خستگی کاربر می کاهد .

در عکس باید از بخش های الت ( alt ) و عنوان ( title ) استفاده شود و در این بخش در صورت امکان کلمات کلیدی به کار برد.

آدرس صفحه (URL)

بدون شک برای مشاهده ی هر سایتی اولین چیزی که به چشم ما می خورد آدرس سایت یا همان url آن است شاید این مبحث به نظر کمی پیش پا افتاده باشد ولی مهم است زیرا گوگل همواره دید ویژه ای به ساختار آدرس دارد .

از این رو تا سعی کنید آدرس سایت خوانا و ساده ای رو درنظر بگیرید که مخاطب بتواند به راحتی آن را به خاطر بسپارد.

همچنین از کلمات کلیدی متناسب با موضوعی که در مورد آن می خواهید در سایت خود مانور بدهید در url خود استفاده کنید.

سرعت سایت

گوگل اهمیت ویژه ای رو به سرعت سایت و لود شدن و کند نبودن آن می دهد علاوه براین کمتر کسی حوصله ی تلف کردن وقت برای لود شدن صفحه ی سایت را دارد پس کارکردن بر سرعت بارگذاری سریع صفحات مساوی است باماندن کاربر در صفحه ی ما.

فرم درخواست

سئو خارجی (off page seo)

به فعالیت هایی که خارج از سایت برای بهینه سازی انجام می شوند سئوی خارجی گفته می شود، مثل لینک سازی خارجی ویا فعالیت در شبکه های اجتماعی و... درنظر داشته باشید که سئوی خارجی همانقدر مهم است که سئوی داخلی مهم است !


لینک سازی خارجی مهم ترین رکن سئو خارجی

برخلاف لینک سازی داخلی که درون سایت از صفحه ای به صفحه ی دیگر کاربر رو راجاع می دهیم در لینک سازی خارجی لینکی از صفحه ی خود به سایت دیگرمی سازیم تا هنگامی که کاربر بر روی دکمه یا لینک مورد نظر کلیک کرد به سایتی دیگر ارجاع داده شود، فقط معتبر بودن سایت مد نظر بسیار حائز اهمیت می باشد.

بازاریابی ویدیویی انجام دهید

ویدیو های جذاب درست کنید و آنها رو در یوتیوب و آپارات قراردهید و از این طریق بازاریابی کنید. تعامل بین کاربر و سایت خود ایجاد کنید , بازاریابی Video Play میان این تعامل است.

از شبکه های اجتماعی غافل نشوید

شبکه های اجتماعی امروزه در دسترس ترین و راحت ترین پلن برای تبلیغات آنلاین ما است .شبکه هایی همچون لینکدین، اینستاگرام و... با تبلیغات و فعالیت در این شبکه ها و انجام اقداماتی از قبیل گذاشتن پست مهمان، استفاده از اینفلوئنسرها و ورودیی که از این شبکه ها ب سمت سایت شما روانه می شود نزد گوگل امتیاز و جایگاه خود رابالا ببرید.

لینک سازی خارجی مهم ترین رکن سئو خارجی

عوامل تاثیرگذار بر هزینه های سئو خارجی

کارهای مختلفی در سئو آف پیج (Off-page Seo) انجام می‌گیرد اما بخش بزرگی از آن توسط لینک بیلدینگ یا لینک سازی خارجی انجام می‌شود.

اما سئو خارجی فقط به لینک سازی خلاصه نمی‌شود. در ادامه کارهایی که میتوانید در بخش سئو آف پیج انجام داد را برای شما لیست کرده ایم.

1. بررسی کلمات کلیدی و سختی آن‌ها

2. اصلاحاتی که باید نسبت به کلمات کلیدی برروی سایت انجام شود

3. ایجاد استراتژی مناسب و زمانبندی دقیق برای سئو

4. لینکسازی خارجی از روش های مختلف به صورت پولی و رایگان

5. تولید محتوا برای بلاگ سایت، رپورتاژ ها و تبلیغات

6. بررسی رقبا و روش های استفاده شده آنها با آنالیز سئو سایت

7. استفاده از روش های تبلیغاتی پربازده و مناسب با موضوع هر وبسایت

تمامی این کارها و حتی کارهای بیشتری که برای بالاآوردن یک سایت در نتایج گوگل را سئوکارها انجام می‌دهند، برروی هزینه‌ها تاثیرگذار هستند.

فرآیند خدمات سلکتک جهت سئو

اول بررسی همه منظوره ی سایت

برای شروع کردن سئو سایت اولین اقدام داشتن اطلاعات کافی در مورد سایتی است که به ما محول می کنید .

سایتی که در اختیار ما قرار می دهید رو در درجه ی اول بررسی از نظر رتبه ی سایت، کیفیت محتوا ، لینک ها، کدها، سرعت لود و ... تا تمامی نواقص و نقاط عطف را دراختیار داشته باشیم.

دوم آنالیز و بررسی رقبا وتحقیق همه منظوره ی جایگاه و محتوای آن ها

ما در نظر داریم که پس از شناخت کامل از سایت فعلی که در اختیار داریم با اطلاعات و سابقه ی متخصصان خود تمامی رقبارا زیر ذره بین برده و درمجموع اطلاعاتی مانند جایگاه آن ها در گوگل، ساختار سایت، محتوای سایت و...را بدست آورده تا بتوانیم در بازار رقابتی به مراتب جایگاه بالاتری رو کسب کنیم.

سوم بررسی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی کلماتی هستند که کاربر آن ها رو سرچ کرده و ما به وسیله ی آنها جستجو و نمایان می شویم .

ما با تحقیق درکلمات کلیدی متناسب با موضوع و محتوای سایت شما و با هماهنگی با شما کلمات کلیدی مفیدی رو به کار می بریم تا بهترین بازخورد رو برای سایت شما به ارمغان بیاورد.

بررسی همه منظوره ی سایت
افزایش سرعت سایت

چهارم تولید محتوای کاربر پسند

از مراحل فوق که بگذریم هر کاربری برای کسب اطلاعات یا خدمتی وارد سایت ما میشود پس محتوا باید به گونه ای باشد که سه فاکتور ارزشمندی، جامعیت، صحت را دارا باشد تیم سلکتک بهترین و مطلوب ترین محتوا رو در اختیار شما می گذارد .

پنجم انجام مراحل سئوی داخلی و خارجی

همانطور که در بالا به این مهم پرداخته شد فاکتورهایی وجود دارد که باید درداخل سایت جهت بهبود سئو به آن پرداخته شود که سئوی داخلی گفته می شود مانند تنظیم url، بررسی لینک های داخلی، بهینه سازی تصاویر و ویدیو، متادیسکریپشن ها، کلملت کلیدی داخل محتوا و...

به دنبال آن برای سئوی خارجی اعمالی ازقبیل لینک سازی خارجی، استفاده از وبلاگ مهمان، فعالیت درشبکه های اجتماعی و... رو انجام می دهیم.

ششم مشاوره و پشیبانی همیشگی

سلکتک پس ازانجام پروژه ی سئو خدماتی همچون مشاوره وپشتیبانی رو جهت همکاری و پیشرفت هرچه بهتر شما تا رسیدن به نتیجه ی مطلوب به شما ارائه می دهد.

رشد جایگاه سایت و تاثیر آن در کسب و کار

پس از سئو و بهینه سازی سایت و کسب جایگاه های برتر در گوگل ورودی ها و کاربرانی از طریق سرچ ارگانیک گوگل بدست می آورید.

با توجه به اینکه با قرارگرفتن در بین نتایج برتر گوگل با کلمات کلیدی اصلی، می‌توانید کاربر بیشتری جذب کنید، سئو و بهینه سازی سایت از مهم ترین کارهای هر مدیر کسب و کار است.

شما هر نوع کسب و کاری که داشته باشید، جذب مشتری جدید برای شما بسیار با اهمیت است زیرا کاربر بیشتر، به معنی فروش بیشتر است. در نتیجه سئو سایت در رشد و ارتقا سطح بیزینس بسیار تاثیرگذار و مهم است.

البته فراموش نکنید نگهداری و راضی نگهداشتن مشتریان قدیمی و جلوگیری از کاهش بازدید سایت نیز از عوامل تاثیرگذار در سئو است.


اهمیت بررسی سئو و بهینه سازی در رشد وبسایت

سئو سایت بهترین راه برای افزایش کسب درآمد در هر سایتی بحساب می آید، اما بهینه سازی و سئو خارجی نیازمند بهره گیری از یکسری ترفند است.

بهبود جایگاه سایت وابسته به استراتژی سئو و بررسی الگوریتم های گوگل است. تمام کارهایی که برای بهینه سازی و تقویت سئووبسایت انجام میدهید باید به نحوی باشد که شمارا برتر از رقبا نشان دهد تا بتوانید جایگاه های بهتری بدست بیاورید.

به عنوان مدیر سئو باید به صورت دوره ای وضعیت SEO وبسایت را چک کرده تا هم با الگوریتم های به‌روز گوگل خود را مطابقت دهید و هم اگر مشکلی در استراتژی شما پیش آمده ان را برطرف کرده و مجدد سایت را سئو و بهینه سازی کنید.

اهمیت بررسی سئو و بهینه سازی در رشد وبسایت

نحوه ثبت سفارش در سلکتک

شما به راحتی سفارش خود را ثبت کنید و به نتیجه ی مورد نظر دست پیدا کنید

ورود به پنل

1

انتخاب خدمت مورد نظر

2

تکمیل سفارش

3

مشاهده نتیجه مطلوب

4

آخرین مطالب اضافه شده در بلاگ

جستجوی بهتر در لینکدین و شخصی سازی فید برای محتوای مرتبط

لینکدین ویژگی های جدیدی از جمله پست های پیشنهادی، محتوای مناسب و ابزارهای جستجوی پیشرفته را ایجاد کرد

2024-07-11 12:58:08

متفرقه

نحوه مسدودکردن reviews پولی در یلپ

اگر نحوه مسدودکردن reviews پولی در یلپ را نمیدانید با ما در این مطلب سلکتک همراه باشید تا بیاموزید چگونه با نظرات منفی جعلی در گوگل مپ برخورد کنید

2024-07-08 14:26:13

دیجیتال مارکتینگ

ChatGPT و تاثیر آن در بازاریابی

با ChatGPT قادر خواهید بود از قدرت هوش مصنوعی برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه و مبتنی بر داده در مورد نیازهای مخاطب هدف خود استفاده کنید.

2024-07-02 17:00:22

دیجیتال مارکتینگ

سوالات متداول کاربران

پاسخ رایج ترین سوالات کاربران ما

وقتی شما سایت خود را به ما بسپارید ما تماما آن را بررسی کرده و از سئوی داخلی تا سئوی خارجی مانند بهینه سازی کدها, محتوا , سرعت سایت و... را به انضمام رعایت و بررسی تمامی نکات مورد تایید گوگل، آن را بهبود میبخشیم .

در جواب باید گفت هیچ تضمینی وجود ندارد که شما باسپردن پروژه ی خود به ما به رتبه ی نخست گوگل برسید زیرا اینکار توسط الگوریتم های گوگل انجام می شود ولی تیم سلکتک تمام نکات و فاکتورهای لازم را برای بهینه کردن وبسایت شما انجام میدهد تا نتیجه ی دلخواه شما یعنی رقابت با رقبای خود و رسیدن به جایگاه برتر گوگل را کسب کنید .

برای این سوال جواب قطعی نمی شود داد زیرا مستلزم انجام ترفندها و روش های زیاد، مستمرو موثر است. با توجه به تعدد رقبا و نیز وقت گیر بودن این پروسه نم یتوان وقت مشخصی رو اعلام کرد.

طبیعتا وقتی برای کسب و کارتان وبسایتی طراحی می کنید بدون دیده شدن درنتایج برتر گوگل لطفی ندارد. وقتی وبسایت شما سئو شود درمعرض دید قرارمی گیرید و بازگشت سرمایه ی شما چند برابر می شود.

با آموزش کافی و لازم البته باصرف وقت و هزینه میتوان اینکار راکرد ولی اگر شما به هردلیلی توان انجام این کار را ندارید بهتر است آن را به متخصصین سئو بسپارید کما اینکه شاید خودتان نتوانید اثرمطلوب را بگذارید.

تعداد کلمات کلیدی به کار رفته

میزان رقابت بر سر موضوع و کلمه کلیدی انتخابی

وضعیت کنونی سایت شما

مشاوره و پشتیبانی سئو

میزان محتوای اختصاص داده شده و کیفیت آن

تبلیغات کاربر را به سمت سایت شما می کشاند ولی سئو سایت شما را درنتایج طبیعی گوگل و در جایگاه برتر نشان میدهد به علاوه اینکه سئو روشی کم هزینه تر و کاربردی تر است.

با استفاده از مشاهده ی جایگاه خود در صفحات گوگل آخرین تغییرات خود را مشاهده کنید همچنین تیم سلکتک همواره گزارشی را دراختیار شما قرار داده تا مطلع شوید.