نحوه ی مدیریت و تنطیم هزینه تبلیغات اینستاگرام

هزینه تبلیغات اینستاگرام و روش های کنترل آن

تبلیغات در رسانه های اجتماعی می تواند استراتژی قدرتمندی برای بازاریابی شما باشد . اگر به تازگی از تبلیغات اینستاگرام استفاده میکنید درک نحوه ی مدیریت هزینه تبلیغات اینستاگرام ضروری است .

تبلیغات اینستاگرام تاثیر به سزایی در شناخت برند تجاری و فروش آنلاین شما را دارد و باعث بهبود آن میشود . این درحالی است که بسیاری از ما از اهمیت اینستاگرام کاملا آگاهی داریم .

تبلیغات در شبکه های اجتماعی چیست؟

تبلیغات رسانه های اجتماعی دقیقا استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان یک پل بازاریابی است .

شما تبلیغات خدمت یا محصول خود را در شبکه هایی نظیر فیسبوک ، اینستاگرام ، توییتر ، یوتیوب و ... ارائه میدهید تا باعث افزایش فروش و بهبود بازاریابی خود شوید .

برای دستیابی به هدف گسترده ای می توانید تبلیغات را اجرا کنید مانند افزایش نرخ تبدیل و افزایش فروش .

هزینه تبلیغات اینستاگرام و روش های کنترل آن

تفاوت های تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام

قبل از این که به موضوع هزینه تبلیغات اینستاگرام بپردازیم به سراغ تفاوت های تبلیغات در این پلتفرم و فیسبوک میرویم .

اکثر مردم در مورد شبکه تبلیغاتی فیس بوک و سایت هایی که متعلق به آن است اطلاعات نسبتا خوبقی دارند .

درحالی که تبلیغات فیسبوک کاربردی هستند کانال های تبلیغاتی رسانه های اجتماعی دیگری همچون اینستاگرام وجود دارد که بسیار مهم هستند .

شما حتما نیازی به ایجاد حساب در اینستاگرام برای تبلیغات ندارید زیرا فیس بوک نیز مالک اینستاگرام است . فیس بوک به شما امکان می دهد تبلیغات اینستاگرام خود را با مدیریت تبلیغات فیسبوک تنظیم کنید .

مدیر تبلیغات به شما این اجازه را میدهد تا هرگونه ترافیک را به جای فروشگاه اینستاگرام به وب سایت خود ارسال کنید .

جمعیت و افراد فعال در فیسبوک رو به سنین بالاتر هستند در حالی که اینستاگرام به یکی از پیشروترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است .

یک مطالعه نشان میدهد تعداد بسیاری از کاربران اینستاگرام جوانان هستند و آن را به یک بستر مناسب برای پیدا کردن و شروع روند تبدیل کرده است.

فیسبوک بستری قدیمی تراست و کاربران آن هنگام خرید زمان بیشتری را صرف می کنند .

درحالی که اینستاگرام یک پلتفرم سریعتر و جوان تر است و کاربران بادیدن یک پست احتمالاً سریع دست به خرید میزنند .

تفاوت تبلیغات اینستاگرام وفیسبوک

تبلیغات اینستاگرام چیست ؟

اینستاگرام یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی در جهان است که هر ماه حدودا 1 میلیارد کاربر فعال دارد .

اجرای تبلیغات در این غول رسانه ی اجتماعی می تواند برای تجارت شما سودآور باشد . بنابراین ضروری است که درک کاملی از هزینه تبلیغات اینستاگرام داشته باشید .

تبلیغات اینستاگرام می تواند مانند پست های معمولی اینستاگرام باشد و یا در غالب استوری اجرا شود . اینستاگرام هر تبلیغ را با عنوان "حمایت مالی" نشان می دهد .

انواع تبلیغات اینستاگرام به صورت زیر است :

پست های حمایت شده

پست های حمایت شده یک روش رایج و معمول برای تبلیغات در اینستاگرام است . این تبلیغات در فیدهای خانگی کاربران با تصویر و پیوند ارائه میشود .

تبلیغات داستانی

مانند فیس بوک ، اینستاگرام به شما امکان می دهد تبلیغات خود را در غالب استوری نشان دهید .هرگونه تبلیغاتی که برای استوری خود ایجاد می کنید 24 ساعت ماندگار است .

قرقره

قرقره ها تقریبا جدید هستند و یک دارایی بزرگ و مفید به شمار می آیند . اینستاگرام اکنون به کسب و کارها اجازه داده است که تبلیغات پولی را در قرقره های اینستاگرام تبلیغ کنند .

تفاوت تبلیغات ارگانیک و پولی

تبلیغات ارگانیک

تبلیغات ارگانیک پست های رسانه های اجتماعی هستند که در فید اصلی یا استوری های شما ظاهر می شوند . آنها توسط کاربران شما دیده میشوند .

تبلیغات پولی

تبلیغات پولی برای ارسال هزینه دارد . برخلاف پست های ارگانیک این نوع تبلیغات مدیریت بیشتری برای کاربرانی که آگهی های شما را میبینند دارد .

تبلیغات پولی در اینستاگرام نیز باید با مدیریت خاصی ایجاد شود . از جمله مدیریت هزینه تبلیغات اینستاگرام که این کار به هدف شما جهت میدهد .

هدف گذاری به شما این امکان را می دهد که کپی و طراحی آگهی خاص تری ایجاد کنید وشانس افزایش فروش و جذب کاربر را بیشتر افزایش میدهد .

تبلیغات اینستاگرام چیست ؟

نکات مهم درهزینه تبلیغات اینستاگرام

از آنجایی که اینستاگرام یک پلتفرم بسیار جدیدتر است و حجم کمتری از داده ها مورد هدفش است هزینه تبلیغات اینستاگرام معمولاً بیشتر از فیس بوک است .

با در دسترس بودن داده های بیشتر احتمالا تغییرات قیمت و نوسان بیشتری را ببینیم .

اگر از استراتژی (CPC)  استفاده کنید تبلیغات اینستاگرام می تواند از 2/0 تا 2 دلار هزینه داشته باشد .

هزینه به ازای کلیک به این معنی است که وقتی کاربر تبلیغ شما را دید و بر روی آن کلیک کرد هزینه ای از شما بابت آن کسر میگردد .

در حالت ایده آل ، شما می خواهید در اسرع وقت شروع به ایجاد تبلیغات اینستاگرام کنید تا قبل از افزایش هزینه ها یک پایگاه ثابت در اختیار داشته باشید .

ایجاد یک استراتژی پیشنهاد مستلزم هدف قرار دادن مخاطبان خاصی است که می خواهید آن ها را دراختیار داشته باشید و همچنین به کمپین انتخابی شما نیز مربوط است .

آیا هزینه تبلیغات اینستاگرام ارزش این قیمت را دارد ؟

در جواب باید گفت بله . دلایلی وجود دارد که هزینه تبلیغات اینستاگرام نسبت به قیمت آن بسیار مناسب است و آن ها به این صورت است :

افزایش نرخ کلیک با Instagram ads

در حالی که می توانید هزینه آگهی اینستاگرام خود را بین شبکه ها قسمت کنید ولی اینستاگرام در مورد CTR ها بهترین عملکرد را دارد .

البته CTR های شما بستگی به کاربر مورد هدف شما و همچنین تبلیغات شما دارد ولی Instagram ads گزینه های هدف گذاری پیشرفته ای را ارائه می دهد .

افزایش فروش و نرخ تبدیل

از خود پرسیده اید که چرا هزینه تبلیغات اینستاگرام ارزش برچسب قیمت را دارد؟

طبق مطالعات اخیرا Shopify کشف کرد که میانگین ارزش سفارش برای کاربران اینستاگرام 65 دلار است .

اگرچه فیسبوک میزان قابل توجهی از فروش رسانه های اجتماعی را در اختیار دارد ولی این رقم برای آن ها حدود 55 دلار است .

اما به خاطر داشته باشید که هزینه تبلیغات فیس بوک بیشتر از هزینه تبلیغات اینستاگرام است .

تبلیغات اینستاگرام علاوه بر ایجاد ارقام بالاتر نرخ تبدیل بالاتری نسبت به سایر شبکه ها دارد . میانگین نرخ تبدیل آگهی اینستاگرام 1.08 است .

در حالی که هزینه تبلیغات اینستاگرام ارزش این را دارد که دست به انجام این کار بزنیم . ولی برای به دست آوردن نتیجه ی عالی باید کمپین عالی نیز داشته باشید .

نکات مهم در هزینه تبلیغات اینستاگرام
 

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

راهنمای استفاده Looker Studio برای مبتدیان

در این مقاله قصد داریم نحوه ایجاد گزارش های عمل گرا را بر اساس داده های موجود و سفارشی سازی آن در استودیو Looker را آموزش دهیم.

2024-03-27 10:14:15

زمان مطالعه : 9 دقیقه

یافتن بهترین اینفلوئنسرهای اینستاگرام برای تجارت شما

اگر برای تبلیغ تجارت خود در اینستاگرام مشکل دارید میتوانید از روش های یافتن بهترین اینفلوئنسر اینستاگرام برای تبلیغ کسب و کار شما در این مقاله استفاده کنید.

2024-03-10 11:44:45

زمان مطالعه : 6 دقیقه

چگونه یک برنامه محتوای رسانه اجتماعی ایجاد کنیم؟

ایجاد استراتژی تولید محتوا رسانه های اجتماعی یکی از مهم ترین کارها برای رشد هر کسب و کار و جذب کاربر جدید است و چگونگی ایجاد آن را در ادامه به صورت کامل شرح داده ایم

2024-02-19 12:17:02

زمان مطالعه : 8 دقیقه