حفظ مشتری و بهبود آن در تجارت

چه راه هایی برای حفظ مشتری وجود دارد ؟

اگر می خواهید در دراز مدت تجارت شما موفق شود ، حفظ مشتری فاکتور بسیار مهمی است که باید بر روی آن تمرکز ویژه ای داشته باشید .

نتیجه ی این عمل نگهداری مشتری دائم العمر است . عدم کار بر روی وفاداری مشتری و بهبود استراتژی های حفظ مشتری به معنای این است که کسب و کار شما درجا میزند .

با وجود این مشتری های جدید را به دست بیاورید و آن ها را به مشتری وفادار تبیدل کنید . از دست دادن بسیاری از مشتریان موجود برای شما گران تمام میشود .

این نکته قابل گفتن است که برای جذب مشتری جدید چند برابر بیشتر از حفظ مشتری موجود شما هزینه دارد .

در این پست میخواهیم  نگاهی به آنچه می توانید برای بهبود وفاداری به  کسب و کار شما و نگهداری مشتری در کسب و کار خود انجام دهید بکنیم .

همچنین شما با یادگیری این ترفندها قادر خواهید بود روابط مشتری با خود را بهبود ببخشید و افزیش فروش و افزایش بازدید کننده سایت را کسب کنید .

راه های حفظ مشتری

ترک برند شما توسط مشتریان موجود در گام اول

اگر می خواهید حفظ مشتری را بهبود دهید بهتر است یک قدم به عقب برگردید و ببینید که چه چیزی در وهله ی اول روی میزان ماندگاری مشتری شما تأثیر می گذارد و دلیل ترک آن ها چیست ؟

اگر از دلایلی که منجر به کاهش نرخ حفظ مشتری شما می شود اطلاع دارید می توانید برای رفع این دلایل و بهبود تجربه مشتریان خود از برند خود شروع کنید .

چنان چه کاربران کمتری شما را ترک کنندعلاوه بر بهبود نگهداری مشتری ، رضایت مشتری و وفاداری به برند را نیز بهبود می بخشید .

یکی از استراتژی هایی که میشود در پیش گرفت این است که از کسانی که شما را ترک میکنند بازخورد بگیرید .

به محض اینکه مشتری تصمیم گرفت  شما را نداشته باشد و ترک کند می توانید برای او ایمیل شخصی ارسال کنید تا از او بپرسد که چرا تصمیم به ترک شما گرفته است .

درخواست بازخورد مشتری یک روش عالی برای تشخیص هرگونه نارضایتی مشتری است .

در صورت وجود داشتن این مورد می توانید برای تشویق خریدهای مکرر و بهبود نرخ نگهداری کاربر بر روی بهبود رضایت مشتری کار کنید .

شاید همه به ایمیل شما پاسخ ندهند ولی آنهایی که پاسخ می دهند  یک بینش ارزشمند از کارهایی که برای بهتر انجام دادن کار برای بهبود نگهداری مشتری و وفاداری او هست را ارائه می دهند .

ترک برنذ شما توسط مشتری در وهله ی اول

تصدیق گفته های مشتری از ارکان اساسی حفظ مشتری

نمی توانید هنگام خواندن پاسخ هایی که از مشتریان قبلی دریافت می کنید آن ئها را نادیده بگیرید و رد کنید . بهبود رضایت مشتری با گوش دادن به صحبت های آنها شروع می شود .

مطمئناً  شکایات و انتقادات منفی برای شما کمی سخت است مخصوصا در شبکه های اجتماعی . اما اگر منجر به بهبود حفظ مشتری میشود از آن به عنوان یک شاخص عملکرد استفاده کنید .

می توانید نظرسنجی را در اختیار مردم قرار دهید و حتما نیازی به دریافت بازخورد مشتری از طریق ایمیل نمی باشد .

با استفاده از یک نظرسنجی به عنوان شاخص عملکرد ، مشتری که حساب خود را لغو می کند می تواند به راحتی دلیلی را انتخاب کند که چرا اینکار را انجام داده است .

از این بازخورد مشتری می توان برای انطباق با بهبود تجربه مشتری برای مشتریان جدید و به طور کلی رضایت مشتری و تشویق به خرید های پی در پی استفاده کرد .

از آنجا که نظرسنجی بلافاصله پس از قطع رابطه اعمال میشود احتمالاً پاسخ صحیح و راست بیشتر است زیرا دلیل لغو در ذهن مشتری تازه است .

این کار به آن ها نشان می دهد که شما به نظر آنها اهمیت می دهید  و تاثیر بسزایی در روابط شما با آن ها و نگهداری مشتری میگذارد .

تصدیق گفته های مشتری

بهبود تجربه کاربر در راستای حفظ مشتری

تجربه کاربر نقش اساسی در خریدهای مکرر و حفظ مشتری دارد . تحقیقات نشان میدهد که درصد بالایی از مشتریان به دلیل برخورد نامناسب و روابط ضعیف با مشتری برند شما را ترک میکنند .

در بهبود تجربه مشتری و رضایت مشتری دو تقسیم بندی وجود دارد که عبارت است از تشویق خریدهای مکرر و وفاداری به برند تجاری.

اولین مورد شامل گرفتن بازخورد مشتری است که از مشتریان موجود دریافت کرده اید از طریق نظر سنجی مشتری و دیگر فاکتورهای لازم .

گزینه ی دوم شامل کار روی قسمتهای خاصی از تجارت شما است که بر حفظ مشتری و انتظارات مشتری تأثیر می گذارد مثل یک برنامه ی وفاداری مشتری .

چنانچه مایلید استراتژی نگهداری مشتری خود را بهبود ببخشید و تجارت خود را قوی کنید باید بر بخش های اساسی تجارت خود تمرکز کنید .

اولین فاکتوری که نیاز به تمکز دارد فرآیند تسلط به مشتری است . لازم است که در طی فرآیند تسلط به مشتری شما به وضوح آموزشهای لازم را به مشتریان جدید ارائه دهیدتا فروش بیشتری را کسب کنید .

بهبود تجربه کاربر و حفظ مشتری

دومین اقدامی که باید روی آن تمرکز کنید خدمات مشتری و تجربه مثبت مشتری است . مشتریان شما منیاز به احترام دارند و میخواهند به صحبت های آن ها گوش دهید .

یک راه عالی برای دستیابی به این هدف ارائه چت زنده در رسانه های اجتماعی است .

به این ترتیب وقتی مشتری های شما با مشکلی روبرو می شوند ، همیشه شخصی برای کمک وجود دارد و این به بهبود حفظ مشتری کمک بسیاری میکند .

اگر مشتری ها تجربه بدی داشته باشند آن ها این مطلب را بازگو خواهند کرد . فشارهای منفی بر برند شما در شبکه های اجتماعی خریدهای مکرر و شهرت برند شما را کاهش میدهد .

سومین عنصری که باید روی آن تمرکز کنید قابلیت استفاده از سرویس شما است .

شما می توانید از بازخورد مشتری ارائه شده توسط مشتریان قبلی به منظور بهبود تجربه مشتری از تجارت و رضایت مشتری خود استفاده کنید .

با تعامل با مشتریان وفادار از این طریق ، می توانید اطلاعاتی را که ممکن است  شما از آن بی خبر باشید را کسب کنید .

بهبود تجربه کاربر در فرآیند حفظ مشتری

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

هر چیزی که باید در رابطه با مدیریت شهرت آنلاین (ORM) بدانید

دیجیتال مارکتینگ

2023-09-25 11:04:18

هر چیزی که باید در رابطه با مدیریت شهرت آنلاین (ORM) بدانید

دلایل اهمیت مدیریت شهرت آنلاین (ORM) برای کسب و کار و ارتباط آن با سئو سایت موضوع این مقاله از بلاگ سلکتک است

نکات مهم در استفاده از Slack

دیجیتال مارکتینگ

2023-09-07 10:48:59

نکات مهم در استفاده از Slack

با این ده نکته در مورد دستورها اسلش، ادغام های ارزشمند، سازندگان گردش کار و موارد دیگر، نحوه استفاده مؤثر از Slack را بیاموزید.

هوش بازار چیست؟

دیجیتال مارکتینگ

2023-08-24 10:02:35

هوش بازار چیست؟

هوش بازار چیست؟ نحوه استفاده از آن برای تخصیص صحیح هزینه ها و تصمیم گیری های مبتنی بر داده را بیابید.