مشکلات گوگل ادز در بروزرسانی اطلاعات

 

مشکلات گوگل ادز در بروزرسانی اطلاعات

مشکلات پنل Google Ads در بروزرسانی اطلاعات باعث اختلال در عملکرد این پلتفرم می شود و در این مقاله می خواهیم بیشتر در رابطه با آن صحبت کنیم.

در 5 آوریل 2022 مشاهده شد که گزارش تبلیغات گوگل با مشکل تاخیر مواجه است.

این مشکل در ابتدا در 1 آوریل گزارش شد، که در نتیجه زیرمجموعه بزرگی از کاربران پیام‌های خطا، تأخیر بالا و سایر رفتارهای غیرمنتظره پلتفرم را دریافت کردند.

از تاریخ 7 آوریل ، به نظر می رسید این مشکل برای اکثر کاربران حل شده است، اما همچنان به عنوان یک اختلال در حال انجام فهرست شده است.

مشکل تأخیر و اختلال اخیر Google Ads همیشه وجود داشته که میخواهیم دریابیم چرا اهمیت دارد و در این مدت چه کاری می توانید انجام دهید.

 

مشکل بروزرسانی اطلاعات ادوردز بر چه کسانی تاثیر می گذارد؟

تعداد زیادی از کاربرانی که به پلتفرم Google Ads متکی هستند تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته اند.

مشخصاً در داشبورد وضعیت Google ذکر شده است، تبلیغات جستجوی پاسخگو (RSA) فرآیند تأیید طولانی‌تری را برای تبلیغات جدید یا به‌روز شده تجربه می‌کنند.

تایید برخی از  ادزها بیش از 48 ساعت طول می کشد.

با مشاوره گرفتن از کارشناسان سلکتک و یا سفارش برای تبلیغ در گوگل می توانید تبلیغات کسب و کار خود را به ما بسپارید.

 

اهمیت گزارشات گوگل ادز

 

مشکلات بروزرسانی اطلاعات ادوردز چند وقت یکبار اتفاق می افتد؟

هنگام بررسی داشبورد وضعیت  گوگل ادز، به نظر می‌رسد مشکلات مربوط به Google Ads Manager  و Google Ads با فراوانی نسبی رخ می‌دهد.

برای Google Ads Manager معمولا یک تا دو مشکل در ماه وجود دارد. در ماه مارس چهار مشکل ثبت شد. طولانی ترین اختلال برای  گوگل ادز منیجر، 11 روز و 9 ساعت بود.

در تبلیغات گوگل، معمولا یک تا دو مشکل در ماه وجود دارد. آخرین اختلال قابل توجه در 16 دسامبر 2021 به مدت 14 روز و 19 ساعت به طول انجامید.

 

اهمیت گزارشات گوگل ادز برای بازاریابان و مدیر تبلیغات

در حالی که هنوز می‌توانید به رابط آنلاین Google Ads دسترسی داشته باشید، ممکن است اطلاعات حساب شما با تاخیر آپدیت شوند.

این می تواند باعث ناامیدی شدید برای هر بازاریاب باشد، به خصوص آنهایی که در انجام کار عجله دارند و یا لیست کارهای طولانی در پیش رو دارند.

رفتار غیرمنتظره از پلتفرمی که ساعت‌ها در روز در آن سپری می‌کنید می‌تواند برنامه کاری شما، محصولات قابل تحویل به مشتریان و موارد دیگر را مختل کند.

به عنوان مثال، اگر مشتری شما انتظار دارد که تبلیغات جدید در حالی که اختلالی وجود دارد منتشر شود، نمی‌توانید در زمان تعیین شده تبلیغات را تحویل او دهید.

در اینجا نه تنها باید با ناکارآمدی کار، بلکه با مشتریان ناراضی نیز مقابله کنید.

همچنین می‌تواند باعث تأخیر گزارش‌ها و اختلاف بین کلیک‌ها و بازدیدها در Google Analytics  شود.

این مشکل دیگری است که بازاریابان باید با آن برخورد کنند و به مشتریان خود نیز اطلاع دهند.

 

در هنگام بروز مشکل در بروزرسانی اطلاعات در ادوردز چه باید کرد؟

 

در هنگام بروز مشکل در بروزرسانی اطلاعات در ادوردز چه باید کرد؟

خوشبختانه، اکثر مشکلات یا خطاهای تاخیر در تبلیغات گوگل در یک زمان به موقع برطرف می شوند. در این بین، اگر در آینده با این مسائل مواجه شدید، می توانید از طریق ابزارهای دیگر میزان کلیک های دریافتی سایت را بررسی کنید.

گوگل می تواند در اصطلاح خود فنی باشد، بنابراین مطمئن شوید که گزارشات را به گونه ای تنظیم می‌کنید که هم شما و هم مشتریانتان آن را درک کنید. حتی اگر هیچ کاری نمی توانید در مورد این موضوع انجام دهید، نشان می دهد که شما فعالانه در حال بررسی و اتخاذ رویکردی فعال هستید.

در نهایت، داشبورد وضعیت تبلیغات گوگل را نشانه گذاری کنید تا هر حادثه ای در آینده را ردیابی کنید و به روز رسانی های بلادرنگ را از خود منبع اصلی دریافت کنید.

 

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

نحوه عملکرد اهداف جذب مشتری جدید در گوگل ادز

نحوه عملکرد هدف جذب مشتری جدید در گوگل ادز به این صورت است که کسر هزینه از حساب فقط در صورت جذب شدن کاربر جدید انجام می گیرد.

2024-04-10 12:32:18

زمان مطالعه : 5 دقیقه

Automatically Created Assets

گوگل اخیراً یک ویژگی بتا به نام Automatically Created Assets برای تبلیغات جستجوی واکنش‌گرا را برای بهبود استفاده تبلیغ کنندگان ارائه کرده است

2024-03-06 12:21:27

زمان مطالعه : 4 دقیقه

بهترین مثال‌های سایت لینک در گوگل ادز

مثال های کاربردی از استفاده اکستنشن Sitelink Assets در ادز را ببینید تا بیاموزید چگونه از سایت لینک ها بیشترین بهره را ببرید

2024-01-26 13:06:29

زمان مطالعه : 5 دقیقه