راهنمای صفر تا صد بلاگری در شبکه های اجتماعی

راهنمای صفر تا صد بلاگری در شبکه های اجتماعی

آموزش کامل بلاگر شدن در رسانه های اجتماعی به همراه راهنمای صفر تا صد ولاگری و مزیت های آن را برای افراد فعال در شبکه های اجتماعی را آورده ایم.

تبدیل به بلاگر و اینفلوئنسر شدن فقط به داشتن فالوورهای زیاد نیست و شما باید از قواعد خاصی پیروی کنید. با ما در سلکتک همراه باشید تا به شما آموزش دهیم.

اینکه شما در چه شبکه اجتماعی فعالیت داشته باشید و یا چه تعداد دنبال کننده دارید ملاک اصلی برای اینفلوئنسر شدن شما نیست.

نکته مهم این است که در زمینه ای که تخصص دارید فعالیت کنید و در راستای افزایش اطلاعات دنبال کنندگان خود عمل کنید.

باید نسبت به مخاطب هدف خود، شبکه اجتماعی مناسب را انتخاب کرده و در جهت رشد آن فعالیت کنید تا به مرور زمان دنبال کنندگان بیشتری کسب کنید.

اگر قصد فعالیت در سایت اشتراک ویدیو آپارات را دارید، می‌توانید با خرید فالوور آپارات از سیستم سلکتک کانال خود را جذاب تر نشان دهید.

برای ولاگر شدن بر ترس خود غلبه کنید

یکی از نکات مهم در راه ولاگر شدن این است که از ظاهر شدن در مقابل دوربین نترسید و با اعتماد به نفس به ضبط ویدیو خود بپردازید.

اکثرا فقط به خاطر اینکه نمی‌خواهند ویدیو از خودشان بگیرند، قید این راه را میزنند.

ممکن است ابتدا به تنهایی در مقابل دوربین بنشینید و با آن صحبت کنید کار سختی به نظر نرسد اما واقعیت آن است که لنزها به طور کلی تا حدی ترسناک هستند و قرار گرفتن جلو لنز یک دوربین حس سخنرانی در یک مکان عمومی را تداعی می‌کند.

شبکه های اجتماعی روز به روز گسترده‌تر می‌شود و کاربران بیشتری جذب می‌کند، از همین رو اگر قصد جدی برای بلاگر شدن دارید باید بتوانید بر ترس خود غلبه کنید و هنر خود را به این افراد نشان دهید.

رازهای یک بلاگر موفق

برای تبدیل شدن به یک بلاگر موفق در شبکه های اجتماعی باید از ترفندهای زیادی استفاده کنید تا بتوانید توجه افراد بیشتری را جلب کنید.

مهم ترین ویژگی هایی که یک بلاگر موفق باید داشته باشد را برای شما لیست کرده ایم:

  • ساخت اکانت در شبکه اجتماعی متناسب با فعالیت شما
  • داشتن یک برند یا نام مخصوص به خودتان
  • تولید محتوا و فعالیت در زمینه ای که تخصص دارید
  • تولید محتوای باکیفیت و جذاب و داشتن برنامه منظم برای انتشار آنها
  • داشتن روحیه اجتماعی برای برقراری ارتباط با کاربران و دیگر بلاگرها
  • داشتن تلاش و پشتکار برای دریافت اطلاعات بیشتر و شناسایی افراد فعال در زمینه فعالیت شما

چند ایده برای ولاگر شدن (videoblog)

اگر در ابتدای مسیر هستید و هنوز برای شروع ایده ای ندارید، ما برای شما چند ایده برای موضوع ویدیوهای خود، برای شروع کار آورده ایم.

با ما در سلکتک همراه باشید.

ویدیو با موضوعات کارهای روزمره

اگر لایف استایل مناسب و جذابی دارید، می‌توانید با تولید محتوا به این سبک، طرفداران خاص خود را پیدا کنید. با ساخت ویدیو از کارهای روزمره خود و بارگذاری بر روی شبکه اجتماعی مورد نظر، توجه افراد را جلب کرده و به مرور زمان به فعالیت های دیگر بپردازید تا مخاطب های بیشتری را جذب کنید.

موضوعات واکنش به ویدیوها

یکی دیگر از ایده هایی که اکثرا از آن استفاده می‌کنند، نشان دادن واکنش به ویدیوهای ترند شده است. اگر تخصص خاصی دارید در همان زمینه به بررسی ویدیوها بپردازید. همچنین می‌توانید برروی ویدیوهای طنز، نوستالژی وغیره کار کنید و با داشتن واکنش های جذاب فالوورهای بیشتری را به کانال خود اضافه کنید.

ساخت ویدیوهای طنز

اگر شخصی شوخ‌طبع هستید و توانایی ساخت کلیپ های طنز دارید، به راحتی می‌توانید مشغول به کار شوید. کاربران شبکه های اجتماعی، با هر سلیقه و طرز تفکری، با ویدیوهای طنز ارتباط برقرار می‌کنند و اگر کار خود را به خوبی انجام داده باشید، افزایش بازدید، لایک و فالوور برای شما کار دشواری نیست.

بدین ترتیب ابتدا ایده های خود را بررسی کنید و سپس به ساخت ویدیوهای طنز بپردازید.

مزیت‌های ولاگر شدن در رسانه های اجتماعی

تولید ویدیوهای آموزشی

اگر در یک زمینه تخصص کافی را دارید، یکی دیگر از ایده های شروع بلاگر شدن، ساخت ویدیوهای آموزشی است. این سبک ویدیو مخاطب خاص خود را دارد و نمی توان توقع داشت تمام افراد شمارا دنبال کنند، اما با ساخت ویدیوهای آموزشی جذاب، افراد بیشتری را می‌توانید مجاب به دنبال کردن کانال خود کنید.

مزیت‌های بلاگر شدن در رسانه های اجتماعی

هر کسب و کاری مزیت های خاص خود را دارد و اگر به بلاگری به عنوان یک کسب و کار نگاه کنید نکات مثبت خوبی برای شما به همراه دارد. همچنین به صورت کلی می‌تواند مزیت هایی برای شما دارد. در ادامه به چند مورد از مهم ترین مزیت های بلاگر شدن پرداخته ایم.

افزایش معروفیت شما

اولین مزیت بلاگر شدن که همه می‌دانند افزایش محبوبیت شما است و اینکه افراد زیادی شمارا بشناسند باعث معروفیت شما می‌شود.

البته باید در نظر داشته باشید که این معروفیت جنبه مثبت برای شما باشد و از طریق روش های نامناسب برای معروف شدن خود اقدام نکنید.

داشتن یک کسب و کار جذاب

اگر به بلاگر شدن ب عنوان کسب و کار خود نگاه کنید، برای شما درآمد مناسبی به همراه خواهد داشت. روش هایی مانند تبلیغات و معرفی برندها و محصولات برای شما درآمد خوبی دارد.

ساخت چند کانال فعال در شبکه های اجتماعی

هنگامی که بلاگر شوید، در چند شبکه اجتماعی دیگر نیز می‌توانید اقدام به ساخت پیج و کانال کنید تا مخاطبین این رسانه های اجتماعی را نیز بدست آورید و به معروفیت و محبوبیت خود بیافزایید.

ارتباط با افراد مشهور در سراسر دنیا

بلاگر شدن این قابلیت را برای شما دارد که بتوانید با افراد مشهور در سرتاسر دنیا راحت‌تر ارتباط برقرار کنید. اگر شما یک یوتیوبر باشید، با افرادی که در youtube فعال هستند بهتر می‌توانید ارتباط برقرار کنید و در صورت داشتن ایده برای ساخت ویدیو و همکاری بایکدیگر تعامل داشته باشید.

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

آپدیت یوتیوب برای Thumbnails ویدیو و آنالیتیکس آن

متفرقه

2023-11-27 09:39:00

آپدیت یوتیوب برای Thumbnails ویدیو و آنالیتیکس آن

یوتیوب داده‌های تحلیلی جدیدی را برای سازندگان ویدیو ارائه کرد و امکان سفارشی‌سازی تصاویر کوچک Shorts را نیز فراهم می‌کند.

آموزش بلاگری (ولاگری)

متفرقه

2023-11-06 11:26:46

آموزش بلاگری (ولاگری)

تبدیل به بلاگر و اینفلوئنسر شدن فقط به داشتن فالوورهای زیاد نیست و شما باید از قواعد خاصی پیروی کنید. با ما در سلکتک همراه باشید تا به شما آموزش دهیم.

چگونگی ساخت YouTube adsense

متفرقه

2023-10-24 10:50:32

چگونگی ساخت YouTube adsense

برای رسیدن به کسب درآمد از یوتیوب می‌توانید از یوتیوب ادسنس استفاده کنید و اگر با نحوه کار آشنا نیستید، این مقاله را از دست ندهید.