بیت کوین غول ارزهای دیجیتال

بیت کوین چیست ؟

همه در مورد پول صحبت میکنند و از موضوعات مورد علاقه ی آن ها است . با توجه به ظهور و پیدایش شکل جدیدی از ارز دیجیتالی به نام بیت کوین اکثر توجهات به این سمت رفته است .

این ارز دیجیتال چند سالی است که وجود دارد و هر روز در حال گسترش و محبوبیت است .

سوال این است که Bitcoin چیست ؟ درواقع یک نوع Digital currency است که با حل مجموعه ای از معماهای پیچیده ریاضی استخراج میشود .

همچنین در نهایت منجر به پاداش یک "سکه" می شود که ارزش پولی متفاوتی نسبت به ارز سنتی دارد و هرکسی می تواند قطعه ای از آن را داشته باشد .

پس از ایجاد آن میتوان در بین افراد به معامله ی آن پرداخت . همچنین میتوان برای مواردی چون خطوط هوایی ، جواهر سازان و دیگر موارد از این قبیل از آن استفاده کرد .

هرگونه تراکنش توسط شبکه ای از کاربران در یک بلاک چین دنبال می شود .این اطلاعات که شامل اطلاعات معاملات است دارای مهر و زمان است .

بیت کوین چیست ؟

قدرت بیت کوین

ماینر ها هر تراکنش را تأیید می کنند وبا تأیید آنها Bitcoin به دست می آورند . سپس میتوان آن ها را بفروشید ، ذخیره کنید و یا به انجام معامله بپردازید .

فناوری بلاک چین را نمیشود تغییر داد و هنگامی که تراکنشی مورد تایید قرار گرفت به زنجیره اضافه میشود و رکورد دائمی را ارائه می دهد .

این ارز دیجیتال بسیار مهم و قوی در طی این سال ها بسیار رشد و افزایش چشمگیری داشته است . یک افزایش باورنکردنی که صنعت را دستخوش تغییر کرده است .

این پول دیجیتال در واقع ریشه در برخی از پایه های سیستم مالی حال حاضر ما دارد . به نحوی که استاندارد هر سبد مالی محسوب می شوند و اقتصاد جهان مشتاقانه منتظر اخبار واکنش ها و قیمت ها ی آن است .

جایی که زمانی موقعیت و طبقه بندی اجتماعی و اقتصاد منطقه شما سرنوشت مالی شما را تعیین می کرد ، اکنون جهانی شدن ، در قالب مشارکت آنلاین ، تمرکززدایی و تجارت الکترونیکی ، آسانسورهای اجتماعی جدیدی را برای همه فراهم کرده است.

ارز رمزنگاری شده از ارکان قوی این چشم انداز است زیرا کم و کاستی های مصنوعی مرزها را ازبین میبرد .

بزرگ ترین و معروف ترین موسسه های مالی در دنیا بیت کوین و دیگر کوین ها را مورد نقد و بررسی قرار میدهند و بسیاری از کشورها به دنبال دریافت این ارز دیجیتال هستند .

با این وجود تا به امروز از معروف ترین و استاندارد ترین ارزهای دیجیتال همچنان میتوان به Bitcoin اشاره کرد که از همه ی ارزهای رمزنگاری شده ارزشمندتر است .

قدرت بیت کوین

منشا بیت کوین چیست ؟

اساس این پول دیجیتال فناوری بلاک چین است  که فناوری نسبتا جدیدی است . این ارز دیجیتال را شخص یا گروهی از اشخاص ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو اختراع کردند .

در مورد این امر ادعاهایی وجود دارد که آیا واقعا ساتوشی وجود دارد  یا نامی ساختگی توسط گروهی از دانشمندان کامپیوتر است .

ساتوشی در مورد یک سیستم غیر متمرکز صحبت کرد که کسی آن را کنترل نمیکند . در واقع این فناوری را در یک فضای عمومی ثبت میکند و به کسی دسترسی برای تغییر و حذف آن نمیدهد .

آن چه برای افراد در پیدایش بلاک چین شگفت آور بود توانایی ایجاد Bitcoin بود . یک سکه ی دیجیتالی که با فرمول های پیچیده ی ریاضی رمزنگاری شده است .

در حقیقت کاربران با رایانه قادر به استخراج این Digital currency بودند و با استفاده از قدرت پردازش کامپیوتر محصولی شگفت انگیز استخراج میکردند .

در سال 2009 ساتوشی اولین بلوک بیت کوین را استخراج کرد شش روز بعد این نرم افزار منتشر شد و به هر کسی اجازه می داد آن را استخراج کند .

همچنین اولین استخراج کنندگان در مبحث کامپیوتر بسیار قوی و عمیق بودند و از این پول دیجیتال به عنوان یک فعالیت و چالش استفاده میکردند .

به تدریج با وجود تبلیغات دهان به دهان افراد بسیاری به این عرصه وارد شدند و معامله ی این ارز رمزنگاری شده را شروع کردند .

Bitcoin یک سیستم پولی در سراسر جهان است که توسط افرادی که در فضای آنلاین حضور دارند به کار گرفته میشوند . همچنین نوسانات قیمت آن بر نوسان قیمت دیگر ارزها دخالت مستقیم دارد .

منشا بیت کوین چیست ؟

روند بیت کوین از گذشته تا حال

غول ارزهای دیجیتال در اوایل ناشناخته بود ولی از لحاظ تکنولوژی بسیار پیشرفته بود به حدی که افراد بتوانند آن را درک کنند و برای آن ها جالب باشد .

Bitcoin در ابتدا برای برخی از فعالیت های نامناسب مخورد استفاده قرار گرفت و به طور طبیعی این عمل باعث شد تا حدودی با مشکلات روابط عمومی در تماس باشد .

اما به مرور با تداخل های ارزهای دیجیتال و همچنین سرمایه گذاری افراد معروف و قوی در حوزه ی فناوری این مورد برطرف شد .

چگونه از بیت کوین استفاده کنیم ؟

میتوانید این ارز دیجیتال را از صرافی ارزهای دیجیتال مانند Liquid  خریداری کنید . هنگامی که صاحب آن شدید میتوانید آن را نگه دارید و یا باسایر ارزهای دیجیتال دیگر معامله کنید و یا بفروشید .

هنگامی که وارد بازار ارز دیجیتال میشوید احتمالا در مورد نوسانات قیمت کمی دچار تردید شوید . ولی همه اینها بخشی از پیشگام بودن در یک سیستم مالی جدید است .

بیت کوین مزایای خوبی دارد که از جمله ی آن ها میتوان به چندین مورد اشاره کرد .

اول این که یک ارز کاملا مجازی است و معامله ی فیزیکی ندارد پس نیازی به داشتن فضا نیست . مورد بعدی این استن که کاملا شفاف است و تمامی تراکنش ها در دفتر کلی ثبت میشوند .

همچنین از امنیت بالایی برخوردار است و بر روی شبکه ی بلاک چین با استفاده از پروتکل های خاص کار میکند .

نقل و انتقال دارایی توسط این رمزارز در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود . همچنین کارمزد انتقال ارزهای دیجیتال کم است .

روند بیت کوین از گذشته تا الان

 

 

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

آپدیت یوتیوب برای Thumbnails ویدیو و آنالیتیکس آن

متفرقه

2023-11-27 09:39:00

آپدیت یوتیوب برای Thumbnails ویدیو و آنالیتیکس آن

یوتیوب داده‌های تحلیلی جدیدی را برای سازندگان ویدیو ارائه کرد و امکان سفارشی‌سازی تصاویر کوچک Shorts را نیز فراهم می‌کند.

آموزش بلاگری (ولاگری)

متفرقه

2023-11-06 11:26:46

آموزش بلاگری (ولاگری)

تبدیل به بلاگر و اینفلوئنسر شدن فقط به داشتن فالوورهای زیاد نیست و شما باید از قواعد خاصی پیروی کنید. با ما در سلکتک همراه باشید تا به شما آموزش دهیم.

چگونگی ساخت YouTube adsense

متفرقه

2023-10-24 10:50:32

چگونگی ساخت YouTube adsense

برای رسیدن به کسب درآمد از یوتیوب می‌توانید از یوتیوب ادسنس استفاده کنید و اگر با نحوه کار آشنا نیستید، این مقاله را از دست ندهید.