زبان های برنامه نویسی و کسب وکار

زبان های برنامه نویسی و استفاده در کسب و کار

مهمترین مهارت برای شروع برنامه نویسی ، دانستن نحوه نوشتن و جزئیات زبان های برنامه نویسی است . امروزه کامپیوترها تقریبا وارد هرتجارت و صنعتی شده اند .

چه ماشین های هوشمند ، چه خلبان اتوماتیک هواپیما و چه یک برنامه ی سرعت سنج در وسیله ی نقلیه ی شما .

کامپوترها برای اندازه گیری دقیق و مناسب یک سازمان بسیار کاربردی هستند . دوره ی نوشتن بر روی کاغذ گذشته است و برای ذخیره ی اطلاعات خود به رایانه ها نیازداریم .

جوامع برنامه نویسی و توسعه دهندگان وب با سرعت بسیار بالایی نسبت به گذشته در حال رشد و توسعه هستند . زبان های برنامه نویسی جدیدی در حال ظهور است که برای بخش های مختلف توسعه دهندگان مفید است .

زبان های برنامه نویسی امروزه برای مبتدیان ، متوسط ها و متخصصان در حوزه های مختلف مثل طراحی و توسعه ی نرم افزار ، برنامه های وب ، تلفن های همراه ، بازی و ... قابل استفاده هستند .

زبان های برنامه نویسی و استفاده در کسب و کار

سطح زبان های برنامه نویسی

چندین زبان برنامه نویسی با هدفی خاص و یک مجموعه ی اختصاصی و منحصر به فرد از کلمات کلیدی وجود دارد که برای اجرای دستورالعمل های خاصی استفاده میشوند . به طور کلی در بخش انتزاع به دو دسته تقسیم میشوند :

زبان سطح پایین

زبانهای سطح پایین تفکیکی از سخت افزار را ارائه می دهند و به شکل اعداد باینری یعنی 0 یا 1 نشان داده می شوند که دستورالعمل های ماشین هستند. زبانهای سطح پایین زبانهای سطح پایین اغلب به عنوان زبان سطح ماشین و زبان مونتاژ ارائه میشوند .

زبان سطح بالا

زبان سطح بالا به ما امکان نوشتن برنامه های مستقل و جدا ازکامپیوتر را میدهد . زبان های سطح بالا به دلیل نزدیک بودن به زبان انسان قابل فهم تر هستند .

با این وجود این زبان ها نیاز به منطق مساله دارد . برای ترجمه ی این زبان به یک زبان سطح پایین به کامپایلر نیاز داریم . زبان های سطح بالا قابل حمل و یادگیری و حفظ آن ها آسان تر است .

سطوح زبان های برنامه نویسی

انواع زبان های برنامه نویسی

 زبان های برنامه نویسی رویه ای

این نوع زبان تلفیق شده است از برنامه نویسی ساخت یافته ، مچموعه ای از فرآیندها و مراحل ساختار یافته را برای ایجاد یک برنامه مشخص میکند .

مجموعه ای از دستورات را با انتزاع شرط ها ، متغیرها ، توابع و... گرد آوری میکند . از این نوع زبان های برنامه نویسی میتوان به موارد زیر اشاره کرد .

visual studio ، BASIC ، C ، Java ، PASCAL ، FORTRAN

زبان های برنامه نویسی کاربردی

زبان برنامه نویسی کاربردی یک الگوی برنامه نویسی دارای اعلان می باشد که در آن برنامه ها با اعمال و ترکیب توابع ساخته می شوند.

پایه و اساس  این زبان از عبارات شرطی و بازگشت برای انجام محاسبات استفاده می کند و از تکرار مانند دستورات حلقه و دستورات شرطی و ... پشتیبانی نمی کند .

زبان برنامه نویسی شی گرا

الگوی این زبان بر اساس اشیا است . این به این معناست که شامل داده هایی به صورت فیلدها و کدها به صورت رویه ای می باشد . ویژگی هایی چون تفکیک پذیری و چند شکلی دارد و از وراثت ، کلاس ها و اشیا تشکیل شده است .

ازجمله زبان هایی که از این دسته هستند میتوان به   Java ، C ++  ، C #  ، Python  ، Javascript اشاره کرد .

زبان برنامه نویسی اسکریپت نویسی

این زبان ها به تدوین نیاز ندارند و بیشتر تفسیر می شوند . دستورالعمل ها برای یک محیط اجرا نوشته شده و بیشتر در برنامه های وب ، بازی ها ، مدیریت سیستم و... استفاده میشوند . زبان هایی از قبیل Javascript و PHP .

انواع زبان های برنامه نویسی

بهترین زبان های برنامه نویسی

پایتون

پایتون یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی حال حاضر است . برای افراد مبتدی این زبان بسیار کارآمد است زیرا یادگیری سریعی را به همراه دارد و همچنین برای برنامه های وب مقیاس پذیر است .

یوتیوب و اینستاگرام در پایتون داخلی هستند . پایتون یک پشتیبانی عالی از کتابخانه ها را ارائه میدهد . بسیاری از استارت آپ ها از این زبان استفاده میکنند .

مزیت ها

پشتیبانی کامل از کتابخانه ها

تمرکز برخوانایی کد

توانایی مقیاس گذاری پیچیده ترین برنامه ها

پشتیبانی از بسیاری سیتم عامل ها

قابل فهم و یادگیری آسان

معایب

برای محاسبات موبایلی مناسب نیست

به دلیل اینکه تفسیر شده است کند است

لایه دسترسی به پایگاه داده تا حدی نابالغ است

++C

زبان ++c یک زبان برنامه نویسی بسیار قدرتمند می باشد که شی گرا و سطح بالاست . اما به طور کلی میتوان آن را یک زبان سطح میانی نامید زیرا هم قابلیت های یک زبان سطح بالا را دارد و هم سطح پایین .

این زبان برنامه نویسی  از خانواده c محسوب میشود ولی نسبت به زبان c  قابلیت هایی چون وراثت ، اشاره گرها و ... را دارا می باشد .

با استفاده از این زبان قادر به بازی سازی برای انواع کنسول ها، برنامه نویسی موبایل و... هستید .

همچنین در صنایع مختلف اعم از پزشکی ، فضایی  و اینترنت اشیا کاربرد فراوان دارد .

بهترین زبان های برنامه نویسی

جاوا اسکریپت

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت به طور گسترده برای برنامه های نمای تعاملی مورد استفاده قرار میگیرند . مثلا هنگامی که بر روی دکمه ی باز شونده ای میروید پنجره ی جدید باز میشود و این یعنی اجرای یک منطق .

این روزها بسیاری از سازمان ها و شرکت ها از این زبان برنامه نویسی استفاده میکنند . توسعه دهندگان از این زبان برای استفاده سمت سرور و تولید محتوای پویای صفحه وب بهره میگیرند .

مزیت ها

نیازی به تلفیق نیست و بسیار سریع اجرا میشود

رابط کاربری غنی تری به یک وب سایت می دهد

و جذاب است بسیار متنوع

اجرای ساده دارد

برای ایجاد طیف متنوعی از برنامه ها استفاده می شود

با سایر زبان های برنامه نویسی به طور فوق العاده ای کار می کند

معایب

عدم وجود کپی یا روش برابر با آن

تنها ارث بری را مجاز می داند

مرورگرهای مختلف ممکن است متفاوت تفسیر شوند در

PHP

PHP یک زبان برنامه نویسی و اسکریپت نویسی برای ایجاد وب سایت های پویا است. وردپرس با استفاده از PHP به عنوان زبان برنامه نویسی نوشته شده است. این زبان دقیقا مانند وردپرس  یک منبع باز است.

PHPیک زبان سمت سرور است  . وقتی کاربری درخواست یک صفحه وب که حاوی کدهای PHP است بکند توسط ماژول های این زبان پردازش میشود .

سپس پردازنده PHP یک خروجی HTML ایجاد میکند تا به کاربر نشان داده شود .

مزایا

فراوانی قوانین قدرتمند

شروع ساخت صفحات وب به سادگی امکگان پذیر است

پشتیبانی جامع و اکو سیستم قدرتمند

از برنامه نویسی شی گرا پشتیبانی میکند

معایب

توسعه ی وب سایت کندتری نسبت به دگیر زبان ها دارد

امنیت آن نسبت به دیگر زبان ها کمتر است

مدیریت خطای به نسبت ضعیف تری دارد

به افزونه های بیشتری نیاز دارد

معروفترین زبان های برنامه نویسی

 

 

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

نکات مهم در ترافیک اینستاگرام

متفرقه

2023-02-02 10:13:08

نکات مهم در ترافیک اینستاگرام

با توجه به وجود نکاتی تخصصی و بسیار با اهمیت شما میتوانید برای جذب بیشتر بازدید اینستاگرام اقدام کنید و ترافیک بیشتری بدست آورید

راهنمای افزایش فالوور سریع تیک تاک

متفرقه

2023-01-26 09:45:10

راهنمای افزایش فالوور سریع تیک تاک

چرا مهم است که چند دنبال کننده TikTok دارید و چرا دنبال کنندگان تیک تاک بیشتری می خواهید؟در پایان این محتوا به جواب این سوال ها خواهید رسید.

نکات مهم الگوریتم یوتیوب

متفرقه

2023-01-18 09:56:12

نکات مهم الگوریتم یوتیوب

اگر در یوتیوب در حال فعالیت هستید و به فکر افزایش آمارهای بازدید، لایک و سابسکرایب کانال خود هستید، این محتوا را دنبال کنید