تفکر مثبت و تاثیر آن در زندگی

چگونه تفکر مثبت زندگی شما را تغییر میدهد ؟

قدرت تفکر مثبت بر هیچ کس پوشیده نیست . در واقع ، این ایده که ذهن شما می تواند دنیای شما را تغییر دهد کاملا اثبات شده و قطعی است .

باید به شما این اطمینان را بدهم که تمرکز بر نکات مثبت و داشتن افکار مثبت می تواند مسیر زندگی شما را در تمام عرصه های زندگی دگرگون سازد .

جا دارد که این سوال را از خود بپرسیم آیا می توانید حدس بزنید که موفق ترین و خوشبخت ترین افراد در تمام طول روز به چه چیزی فکر میکنند ؟ .

باید گفت افراد سالم و موفق در بیشتر مواقع به چگونگی به دست آوردن هر آنچه در ذهن خود دارند فکر میکنند . از این طریق ایجاد یک نگرش مثبت که زندگی آن ها را تغییر میدهد .

با ذکر یک مثال به سراغ این بحث میرویم . فرض کنید شما در فضای آنلاین میخواهید با طراحی سایت و نرم افزار یک بیزینس راه اندازی کنید .

اگر به آن خوشبین باشید و ذهن مثبت نسبت به انجام این کار داشته باشید احتمالا نیمی از مسیر را پیش رفته اید .

تفکر مثبت و تغییر زندگی

تفکر مثبت و مثبت اندیشی با تعیین هدف شروع میشود

وقتی درباره آنچه می خواهید و چگونگی به دست آوردن آن فکر می کنید احساس سرور و سلطه ی بیشتری نسبت به زندگی و آینده ی خود دارید .

وقتی به چیزی فکر می کنید که باعث خوشحالی شما می شود ، مغز شما در واقع اندورفین ترشح می کند که یک حس آرامش و رضایت خاطر به شما میدهد .

این امر سبب این میشود که شما یک نگرش مثبت پیدا می کنید و تمام این جریانات به داشتن هدف که همان تفکر مثبت است ختم میشود .

بر اساس بسیاری از تست های روانشناسی و روانشناختی افراد شاد از کیفیت ویژه ای برخوردار هستند که آنها را قادر می سازد زندگی بهتری نسبت به حالت متعادل خود داشته باشند .

ما اسم این کیفیت راخوش بینی میگذاریم . بهترین خبر در مورد خوش بینی این است که قابل آموزش و یادگیری است . این یعنی شما میتوانید با داشتن تفکر مثبت خوشبینانه عمل کنید .

طبق قانون علت و معلولی هر چیزی را که انجام میدهید و میگویید افراد دارای ذهن مثبت نیز آن را انجام میدهند همان نتایج را بدست می آورید و آن را تجربه میکنید .

افراد خوش بین در هر مشکل به جنبه ی مثبت آن نگاه میکنند . وقتی اوضاع بد و اشتباه پیش می رود میگویند این عالی است و حس مثبت اندیشی را در خود تقویت میکنند .

شروع تفکر مثبت با تعیین هدف

قدرت تفکر مثبت و تاثیر آن بر رفتار ما

افراد خوش بین در هر ناکامی به دنبال درس ارزشمند و حصول تجربه هستند . آنها به جای ناراحت شدن و سرزنش شخص دیگری برای آنچه اتفاق افتاده است میخواهند از آن درسی بگیرند .

ولی باید گفت آن ها چگونه ذهن خود را تربیت می کنید تا مثبت اندیش باشند ؟ .

آموزش ذهن شما برای مثبت اندیشی با استفاده از یک مفهوم ساده قابل دستیابی است . ذهن شما به اندازه کافی پهنای باند دارد که هر دفعه بر روی یک موضوع تمرکز کند .

وقتی یک رویداد منفی رخ می دهد ، بدانید که تفکر و پاسخ شما نتیجه ی نهایی را تعیین میکند . پس بهتر است تفکر مثبت را در خود تقویت کنید و به دنبال برآوردهای عالی باشید .

افکار مثبت افکاری هستند که می توانند بارها و بارها تکرار شوند تا به شما یاد دهند چگونه از افکار منفی دوری کنید و نگرش مثبت را تقویت کنید .

از هم اکنون تصمیم بگیرید که لیوان زندگی خود را نیمه پر ببینید . افراد خوشبخت به جای نگرانی یا حسرت به خاطر بسیاری از نعمت های زندگی خدا را شاکر هستند .

تصمیم بگیرید که شاد باشید ، مهم نیست که چه اتفاقی بیفتد  این روحیه حس آرامش و موفقیت را در شما زنده میکند .

قدرت تفکر مثبت و تاثیر بر رفتار ما

تفکر مثبت در رفتار و عمل

ایجاد یک نگرش مثبت می تواندبه روش های مثبتی به شما کمک کند . وقتی به افکار مثبت فکر می کنید مغز شما اجازه نمی دهید هرگونه افکار یا تردیدهای منفی را پرورش دهد .

بعد از اینکه آموزش دیدید چگونه مثبت فکر کنید ، متوجه تغییرات شگفت انگیز اطراف خود خواهید شد .

با کاهش باورهای محدودکننده خود به طور موثر درجا زدن و کسلی را ازخود دور میکنید و هرگز نتایج بد و منفی را در ذهن خود تصور نمی کنید .

هنگامی که به فکر منفی رسیدید تفکر مثبت را سرلوحه قرار دهید و با انجام رفتارهایی که در زیر به آن اشاره میکنیم روحیه ی خود را قوی کنید .

سعی کنید بیشتر لبخند بزنید . طبق گزارشی افرادی که هنگام انجام یک کار استرس زا لبخند می زدند بعد از آن احساس مثبت تری نسبت به افرادی که خنثی بودند داشتند .

اگر لبخند واقعی باشد مطمعنا سود بیشتری میبرید . بنابراین به دنبال شوخ طبعی باشید و وقت خود را با افراد یا چیزهایی که باعث خنده شما می شود بگذرانید .

تفکر مثبت در رفتار

نکاتی که افراد بدبین باید بدانند

اگر شما به طور طبیعی بدبین تر باشید به این معناست که شما انتظار بدترین اتفاقات را دارید . یادگیری تفکر مثبت به عنوان مهارتی که می توانید آموزش ببینید تا به شما کمک کند .

مطالعاتی نشان داده است که مثبت اندیشی به افراد کمک می کند تا بیماری را کنترل کنند و افسردگی را تسکین دهند . صرف نظر از اینکه آنها به طور طبیعی خوش بین یا بدبین باشند .

قبل از اینکه تفکر مثبت را تمرین و اجرا کنید به دنبال هرگونه افکار منفی باشید که ممکن است در ذهن شما شکل بگیرد .

مثلا پیش بینی فاجعه یکی از افکار منفی است . این بدان معناست که شما یک عقب گرد دارید و منتظر آن هستید که بدترین اتفاق رخ دهد .

مثلا در هنگام رفتن به سر کار ماشین شما خراب میشود . شما به دنبال این هستید که تمام روز شما قرار است خراب شود .

تفکر سیاه و سفید نوعی دیگر از افکار منفی است . این یعنی شما هیچ حد وسطی را قائل نیستید یعنی یا همه چیز عالی است یا بد .

وقتی حس کردید تفکر منفی سراغتان آمده است سعی کنید آن را متوقف کنید و تمرکز خود را به سمت تفکر مثبت سوق دهید .

منطقی فکر کنید . افکار منفی شما یک شبه از بین نخواهد رفت. اما با تمرین می توانید به خود یاد بدهید تا مثبت اندیش باشید .

نکاتی در مورد افراد بدبین

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

آپدیت یوتیوب برای Thumbnails ویدیو و آنالیتیکس آن

متفرقه

2023-11-27 09:39:00

آپدیت یوتیوب برای Thumbnails ویدیو و آنالیتیکس آن

یوتیوب داده‌های تحلیلی جدیدی را برای سازندگان ویدیو ارائه کرد و امکان سفارشی‌سازی تصاویر کوچک Shorts را نیز فراهم می‌کند.

آموزش بلاگری (ولاگری)

متفرقه

2023-11-06 11:26:46

آموزش بلاگری (ولاگری)

تبدیل به بلاگر و اینفلوئنسر شدن فقط به داشتن فالوورهای زیاد نیست و شما باید از قواعد خاصی پیروی کنید. با ما در سلکتک همراه باشید تا به شما آموزش دهیم.

چگونگی ساخت YouTube adsense

متفرقه

2023-10-24 10:50:32

چگونگی ساخت YouTube adsense

برای رسیدن به کسب درآمد از یوتیوب می‌توانید از یوتیوب ادسنس استفاده کنید و اگر با نحوه کار آشنا نیستید، این مقاله را از دست ندهید.