رتبه بندی الکسا و بهبود آن برای تجارت

رتبه بندی الکسا و تاثیر بهبود آن بر تجارت

هر کسب و کاری به خوبی میداند که رتبه بندی عالی در موتورهای جستجو بسیار مهم است .  برای یک مدیر وب سایت درک سیستم رتبه بندی الکسا حیاتی است .

اگر شما در نتایج موتور جستجو نیستید پس جذب مشتری کار بسیار دشواری است . رتبه بندی Alexa نوعی از رتبه بندی است که امروزه بسیاری از شرکت ها بر روی آن تمرکز می کنند .

رتبه الکسا میزان محبوبیت یک وب سایت را اندازه گیری می کند . سوال مهم این است که چرا به این اندازه مهم است ؟ .

شاید روش انحصاری آن را هرگز به درستی درک نکنیم اما تیم الکسا توضیح می دهد که رویکرد رتبه بندی آنها  از میزان بازدید از سایت در سه ماه گذشته تبعیت میکند .

شاید درک این مطلب هنوز برای شما مبهم باشد اما ما یک ایده کلی در مورد اثر گذاری در رتبه بندی داریم .

رتبه الکسا از این نظر اهمیت دارد که داده های سطح بالایی را در رابطه با نحوه ترافیک و تعامل در اختیار شما میگذارد .

این داده ها به شما امکان می دهد درک مناسبی از وب سایت خود و میزان محبوبیت سایتتان داشته باشید .

رتبه بندی الکسا و تاثیرآن بر تجارت

رتبه بندی الکسا ایده آل

Alexa Ranking شما نمادی از ارزش و محبوبیت وب سایت شما در مقایسه با دیگر وب سایت های رقبا است .

فهمیدن رتبه الکسا وب سایت خود در شروع کار قدم مناسبی برای شروع است . اما چگونه رتبه الکسا خود را بهبود ببخشیم و چه ترفندهایی لازم است ؟ .

رتبه بندی الکسا ایده آل چیست ؟

الکسا وب سایت ها را از شماره 1 تا بی نهایت رتبه بندی می کند . حدود 1.5 میلیارد وب سایت درجهان وجود دارد که توسط الکسا رتبه بندی میشوند .

حتما میدانید که گوگل در رتبه بندی الکسا شماره 1 جهان است . در حالی که برای تعیین Alexa Ranking خوب محدوده دقیق وجود ندارد ولی  هرچه این عدد کمتر باشد ایده آل است .

سوال بعدی این است الکسا چونه رتبه بندی میکند ؟ . الکسا میگوید که میزان ترافیک و میزان تعامل و رفتار کاربر در وب سایت ما معیار رتبه بندی است .

وقتی از وب سایت شما صحبتی در میان است می توانید رتبه بندی Alexa خود را با برخی از نزدیکترین رقبای خود مقایسه کرده و آن را در نظر بگیرید .

رنک الکسا شما در واقع  استراتژی شما در مقابله با مقیاس کردن خود با دیگر رقبا است .

وقتی متوجه شدید که رقیب شما چه رتبه ای دارد می توانید با استفاده تحلیل سئو بررسی کنید که آنها چه کاری انجام می دهند که شاید شما انجام نمیدهید .

مرور صفحات برتر رقبا و دیدن میزان ترافیک ایجاد شده می تواند شما را در راستای رسیدن و درک رتبه ی عالی هدایت کند .

رتبه بندی ایده آل الکسا

نحوه ی بررسی رتبه الکسا وب سایت خود

چنان چه به دنبال فهمیدن رتبه الکسا خود هستید کار سختی در پیش ندارید کافیست از ابزار Alexa Rank Analysis استفاده و اطلاعات برند خود را وارد نمایید .

اگر از Chrome استفاده میکنید برای دسترسی آسان تر می توانید برنامه افزودنی مرورگر نوار ابزار Alexa را به مرورگر خود اضافه کنید .

در عرض چند ثانیه نوار ابزار الکسا اطلاعات جالبی را درباره برند و وب سایت شما نمایش میدهد . این بررسی و تجزیه و تحلیل داده ها به این صورت است

برترین کلمات کلیدی که با آن ها رتبه بندی میشوید
وب سایت های مشابه به شما
فرصت های کلمات کلیدی
معیارهای مقایسه جهت بررسی رقابت

درحالی که برای دسترسی به رتبه ی کمتر در الکسا ایده آل است اما رسیدن به این هدف تلاش بسیاری را میطلبد . رتبه بندی الکسا با ترفندهای سئو و محتوای جذاب در ارتباط است و هرچه این دو عالی اعمال شود بهبود رتبه الکسا را در پی دارد .

تاثیری که Alexa Ranking  بر سئو دارد به این صورت است که شما می توانید معیارها و تفکرات ارزشمندی درباره وب سایت خود درک کرده و در جهت بهبود سئو استفاد ه کنید .

اگر به برنامه های پولی Alexa  رتبه ی خود را بهبود ببخشید می توانید به معیارهای بیشتر و تحقیقات رقبا نیز دسترسی پیدا کنید . این برنامه های پرداخت شده به شما امکان دسترسی به گزارش های کامل و دقیق وب سایت و همچنین ابزارهای سئو را می دهد .

نحوه ی بررسی رتبه الکسا سایت خود

چگونه میتوان رتبه بندی الکسا را بهبود بخشید ؟

در زیر مواردی است که با استفاده از آن ها میتوان رتبه الکسا خود را ارتقا بخشید :

تولید و انتشار محتوای باکیفیت

محتوا یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده برای رتبه بندی بهتر است . هنگامی که محتوای ارزشمندی را نشر میدهید به هدف خود میرسید .

و این هدف شامل تمایل کاربر به خواندن و انتشار محتوای شما است . هر نمای صفحه اضافی سیگنال های خوبی به الگوریتم جستجو ارسال می کند و می تواند Alexa Ranking سایت شما را ارتقا دهد .

این امر سبب جلب اعتماد بیشتر ، تعداد بازدیدکنندگان و کاربران بیشتر در سایت شما می شود .

همچنین طبق گفته ی بالا هرچه مطلب و محتوای شما ارزشمندتر باشد کاربر تمایل بیشتری برای تعامل با آن و به اشتراک گذاشتن آنلاین آن با سایر افراد دارد .

روش بهبود رتبه الکسا

دریافت بک لینک

هرچه وب سایت لینک های ورودی بیشتری کسب کند این امر به موتورهای جستجو می گوید که این سایت از ارزش و اعتبار خاصی برخوردار است .

این نکته را بدانید که با تمام لینک های ورودی یکسان برخورد نمیشود . شما می خواهید سایت های با کیفیتی داشته باشید که به شما لینک می دهند .

نوع ایده آل بک لینک یکی از سایت های با ارزش و اعتبار بالاتر از شما است که دارای ارتباط موضوعی با وب سایت شما است.

هر چه تعداد لینک های ارسالی به وب سایت شما بیشتر شود اعتبار شما افزایش یافته و باعث افزایش بازدید می شود.

دریافت رتبه الکسا معتبر

چنانچه در بهبود و ارتقای Alexa Ranking جدی هستید یک رتبه الکسا معتبر خریداری کنید . این کار باعث میشود الکسا میزان بازدید سایت شما را اندازه گیری کند .

ابتدا با نصب کد الکسا بر روی وبسایت خود شروع کرده سپس به نرم افزار الکسا اجازه می دهید تا کل سایت شما را اسکن کند . این کار داده های دقیق شما را نشان داده و سپس توسط الکسا تایید میشود .

استراتژی بهبود رتبه بندی الکسا

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

خطرات تمرکز بر استراتژی های سئوی رقبا

در این مطلب قصد داریم خطرات تمرکز بر استراتژی های سئوی رقبا و نحوه صحیح استفاده از کارهای سئو آنها را برای شما توضیح دهیم

2024-02-15 16:01:38

زمان مطالعه : 4 دقیقه

بهینه سازی فیلم در یوتیوب

با یوتیوب میتوانید ماهانه به تعداد بسیار زیادی کاربر برسید . زیرا در حدود یک سوم کل ترافیک اینترنت را شامل میشود . بهینه سازی فیلم در یوتیوب بهترین استراتژی برای کار با این رسانه ی اجتماعی است .

2024-02-12 11:01:36

زمان مطالعه : 6 دقیقه

پیدا کردن رتبه کلمه کلیدی سایت

برای ایجاد استراتژی محتوا و بازاریابی پیدا کردن رتبه کلمه کلیدی سایت در موتورهای جستجو مهم است و در این مطلب راه مناسب را به شما آموزش می دهیم

2024-02-11 14:00:50

زمان مطالعه : 8 دقیقه