اهمیت آلت تصاویر برای جستجوی تصویر

 

متن جایگزین تنها عاملی برای جستجوی تصویر است

متن جایگزین عکس یا همان آلت تصاویر فقط عاملی برای جستجوی تصاویر به حساب می آیند و بر نتایج جستجوی عادی تاثیری نخواهند داشت.

استفاده گوگل از متن جایگزین به عنوان یک عامل رتبه بندی به جستجوی تصویر محدود می شود. برای جستجوی وب، متن جایگزین به عنوان متن معمولی در صفحه در نظر گرفته می شود.

این موضوع توسط جان مولر تایید شده است.

افزودن ویژگی‌های alt به تصاویر از نقطه نظر دسترس‌پذیری توصیه می‌شود، زیرا برای بازدیدکنندگانی که به صفحه‌خوان‌ها متکی هستند مفید است.

از نقطه نظر سئو، زمانی که هدف شما داشتن رتبه تصویر در جستجوی تصویر است، متن جایگزین توصیه می شود.

همانطور که مولر توضیح می‌دهد، متن جایگزین تاثیری برای یک صفحه در هنگام رتبه‌بندی و بهبود جایگاه سایت در نتایج جستجوی وب ایجاد نمی‌کند.

 

اهمیت آلت تصاویر برای جستجوی تصویر

در مبحث سئو، تصمیم به استفاده از آلت تصویر بستگی به این دارد که آیا مایل هستید تصاویر شما در جستجوی تصاویر نمایش داده بشوند و یا خیر؟!

گوگل متن جایگزین تصاویر را برای سرچ عادی یک متن معمولی در صفحه می‌خواند.

گوگل صفحه ای را برای جستجوی وب ارزشمندتر نمی بیند زیرا دارای تصاویری با متن جایگزین است.

وقتی صحبت از استفاده از متن جایگزین به‌طور کلی می‌شود، به جای جنبه سئو و بهبود جایگاه سایت، برروی جنبه دسترسی بهترکاربران تمرکز کنید.

اینطور نیست که بگوییم یک صفحه وب متنی با تصاویر و متن جایگزین ارزش بیشتری دارد.

در واقع فقط متن جایگزین برروی تصویر اعمال می‌شود، و اگر کسی در بخش تصاویر جستجو انجام داد، می توان از آن برای درک بهتر تصویر و نمایش آن به کاربر استفاده شود. اینطور نیست که صفحه سایتی که در جستجوی متنی وب رتبه بهتری داشته باشد دلیل آن وجود تصویر درآن صفحه است.

 

تاثیر متن جایگزین بر سئو سایت

 

تاثیر متن جایگزین بر سئو سایت

با وجود نکات گفته شده به نظر شما آیا هنوز ارزش استفاده از متن جایگزین برای عکس وجود دارد؟

مسلما هر مساله ای که باعث جذب کاربران اینترنت به سمت سایت می‌شود، دارای ارزش می‌باشد.

افزایش بازدید سایت یک مساله مهم در سئو سایت است و شما از هر طریقی که می‌توانید باید کاربران جدید را به سمت سایت خود هدایت کنید.

همچنین از طریق خدمت افزایش بازدید رپورتاژ سیستم سلکتک میتوانید بازدیدسایت خود را از طریق رپورتاژها و لینک های خارج از سایت افزایش دهید.

اصولا شما باید از وجود متن دردراخل تصاویر خودداریی کنید و تصاویر واضح و جذابی ایجاد کنید، اما وجود متن جایگزین جذاب و خلاقانه یک راه برای بدست آوردن تعدادی ورودی از طریق سرچ در بخش تصاویر است.

بدین ترتیب به صورت مستقیم برروی بهبود سئو سایت تاثیر مثبت گذاشته اید.

 

اهمیت متن جایگزین عکس بر سئو

آیا وقتی متن در صفحه وجود دارد و بیانگر کامل موضوع و حتی تصاویر است، متن جایگزین برای عکس مفید خواهد بود یا خیر؟

اگر از نقطه نظر سئو صفحه به این موضوع نگاه کنیم، متن موجود در صفحه برای موتورهای جستجو کافی خواهد بود.

با این حال، استفاده از متن جایگزین برای افرادی که از صفحه‌خوان استفاده می‌کنند و یا افرادی که قصد پیداکردن تصاویر همراه با مرجع های آن هستند، مفید خواهد بود.

از دیدگاه کلی‌تر، متن جایگزین به‌عنوان جایگزین یا توصیف تصویر است، و این چیزی است که به‌ویژه برای افرادی که نمی‌توانند به عکس‌های جداگانه نگاه کنند، و از چیزهایی مانند صفحه‌خوان‌ها استفاده می‌کنند، مفید است. همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند تا بفهمند این تصویر در مورد چیست.

اگر قبلاً همان توضیحات را برای یک محصول در اطراف تصویر دارید، برای موتورهای جستجو تمام چیزی که نیازدارد، فراهم شده است، اما برای افرادی که صفحه‌خوان دارند، شاید هنوز منطقی باشد که نوعی متن جایگزین برای آن تصویر خاص داشته باشیم.

 

مزیت متن جایگزین عکس برای سئو

 

متن جایگزین باید توصیفی باشد

این نکته را دقت داشته باشید که حتما متن جایگیزین تصویر باید توصیفی باشد.

متن باید آنچه را در تصویر است را برای افرادی که قادر به مشاهده آن نیستند توضیح دهد.

از استفاده یک متن عمومی، مانند تکرار نام محصول به طور مکرر خودداری کنید.

بنابراین از اینکه عنوان یک محصول به عنوان یک متن جایگزین برای تصویر استفاده شود خودداری کنید، بلکه تصویر را کمی متفاوت توصیف کنید.

متنی را که قبلاً در آن صفحه دارید را به‌عنوان متن جایگزین برای یک تصویر قرارندهید، زیرا این کار واقعاً به موتورهای جستجو و به افرادی که به صفحه‌خوان‌ها متکی هستند کمکی نمی‌کند.

 

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

بررسی عملکرد اهداف سئو سایت

سئو و بهینه سازی

2023-12-02 10:17:38

بررسی عملکرد اهداف سئو سایت

دلایل قطع ارتباط بین معیارها و اهداف سئو، اینکه چرا متخصصان سئو با ROI (نرخ بازگشت سرمایه) درگیر هستند و راه حل های مؤثر را در ادامه می‌خوانید.

آیا محتوای تازه یک فاکتور رتبه بندی گوگل است؟

سئو و بهینه سازی

2023-11-22 09:51:12

آیا محتوای تازه یک فاکتور رتبه بندی گوگل است؟

تازه بودن محتوا برای گوگل به چه معناست؟ با ما در سلکتک همراه باشید تا ببینیم آیا محتوای جدید به سئوی شما کمک می کند یا خیر.

جستجوی صوتی و سئو وبسایت

سئو و بهینه سازی

2023-11-09 16:21:11

جستجوی صوتی و سئو وبسایت

اکنون زمان آن رسیده است که جستجوی صوتی را در استراتژی سئوی خود ادغام کنید تا به کسب و کارتان بهترین فرصت را برای نمایش خود بدهید.