تاثیر Breadcrumbs بر سئو سایت

برد کرامب (Breadcrumbs) چیست؟

تاثیر Breadcrumbs بر سئو سایت و اهمیت این اسکیما برای تغییر جایگاه وبسایت در گوگل به همراه بررسی کامل برد کرامب در این مقاله آمده است.

گوگل breadcrumbs را به عنوان ناوبری تعریف می کند که موقعیت صفحه را در سلسله مراتب سایت نشان می دهد.

درنتیجه بردکرامبز برای کاربران مفید است زیرا آنها به سلسله مراتب سایت شما به راحتی دسترسی دارند.

یک وب‌سایت می‌تواند دنباله‌ای از ناوبری داخلی سایت را نمایش دهد تا کاربر بتواند راه خود را از طریق ساختار وب‌سایت پیدا کند.

اسکیما بردکرامب می‌تواند تاثیر زیادی در حفظ کاربر در سایت و بهبود سئو داشته باشد و در نتیجه باعث افزایش ورودی از گوگل برای سایت می‌گردد.

Breadcrumbs برای کاربران کاربردی است، حال می‌خواهیم به صورت کامل بررسی کنیم که آیا این بدان معناست که افزودن این اسکیما صفحه شما را به بالای نتایج جستجو هدایت می‌کند؟

آیا برد کرامبزعامل رتبه بندی سایت در گوگل است؟

در سال 2009 گوگل اعلام کرد که در نتایج جستجو شروع به نمایش سلسله مراتب سایت خواهند کرد.

با توجه به این آپدیت، تغییرات خاصی در نمایش نتایج داشتیم و به جای آدرس های خسته کننده، سلسله مراتب آدرس را مشاهده می‌کردید.

با توجه به اینکه گوگل در مورد اینکه دقیقاً چه عواملی فاکتورهای رتبه‌بندی هست، مدیران سئو برای درک بهتر نحوه عملکرد جستجو به آنچه در دسترس است متکی هستند.

گوگل نحوه نمایش نتایج جستجو را تغییر داد. در این مورد گوگل آورده است که با تجزیه و برادکرامب سایت، توانستیم قطعه جستجو را برای درصد کمی از نتایج جستجو بهبود بخشیم، و امیدواریم در آینده آن را گسترش دهیم.

حال باید پاسخ دهیم که آیا برد کرامبزعامل رتبه بندی سایت در گوگل است؟

اهمیت اسکیمای بردکرامب برای سئو

موتورهای جستجو سعی می کنند با تجزیه و تحلیل نحوه سازماندهی متن در موضوعات اصلی و موضوعات فرعی، وب سایت شما را بهتر درک کنند.

Breadcrumbs چینش سلسله مراتبی صفحات در یک وب سایت و نحوه ارتباط آن صفحات را تقویت می کند.

اسناد توسعه‌دهنده گوگل توضیح می‌دهند که استفاده از breadcrumb markup در بدنه یک صفحه وب به دسته‌بندی اطلاعات صفحه در نتایج جستجو کمک می‌کند.

از آنجایی که گوگل یک صفحه وبسایت را برای بیش از یک کلمه کلیدی رتبه بندی می کند، کاربران اغلب از چندین نوع جستجوی مختلف به یک صفحه می رسند.

هر یک از این عبارت‌های جستجوی منحصربه‌فرد همان صفحه وب را نمایش می‌دهد. اما، به لطف بردکرامب محتوا را می توان در زمینه پرس و جوی نتایج جستجو دسته بندی کرد.

پیج رنک (PR) یک الگوریتم تجزیه و تحلیل پیوند است که توسط گوگل برای رتبه بندی صفحات وب در نتایج موتور جستجوی خود استفاده می شود.

در حالی که به اندازه گذشته تاثیر زیادی ندارد، گوگل همچنان از PageRank، در میان بسیاری از عوامل دیگر، برای رتبه بندی نتایج استفاده می کند.

هشدارهای سرچ کنسول گوگل برای Breadcrumbs

برای اقدامات دستی علیه وب‌سایت‌هایی که از دستورالعمل‌های داده‌های ساختاریافته سوء استفاده می‌کنند، هشداری در راهنمای GSC وجود دارد .

اکثر اقدامات دستی تلاش برای دستکاری فهرست جستجوی Google را نشان می دهد.

اسکیما برد کرامب ها سئو سایت

اگر نشانه‌گذاری بردکرامب بخشی از رتبه بندی جستجوی Google نباشد، احتمالاً در معرض خطر اقدامات دستی برای هرزنامه‌نویسانی که از آن سوء استفاده می‌کنند، نخواهد بود.

نه تنها گوگل در مورد اینکه افراد نباید برادکرامبز را دستکاری کنند، بلکه برای پیاده سازی آن باید وقت گذاشت تا به بهترین شکل، سلسله مراتب لینک در سایت ذکر شود.

Google Search Console رابط کاربری خود را به روز کرد تا به کاربران نشان دهد که چه خطاهایی برای بردکرامب برای سایت شما وجود دارد.

همچنین گوگل سرچ کنسول خطاهای مربوط به برات کرامب های سایت را به صورت ایمیل برای صاحبان سایت ارسال می‌کند.

بردکرامب برروی رتبه بندی گوگل تاثیر

حال به این سوال میرسیم که اگرbreadcrumbs  برای گوگل مهم نبود، چرا وقت و منابع را صرف آموزش صاحبان وب‌سایت در مورد اجرای صحیح و ارسال اعلان‌ها در صورت وجود خطا می‌کردند؟

بردکرامب برروی رتبه بندی گوگل تاثیر دارد

بردکرامب به طور ناخواسته یک عامل رتبه بندی است.

فاکتور رتبه بندی مجموعه ای از معیارهایی است که موتورهای جستجو برای ارزیابی صفحات وب استفاده می کنند و آنها را به ترتیبی که در نتایج جستجو می بینید قرار می دهند.

با توجه به شواهد و اسناد گوگل متوجه شدیم برای ارزیابی صفحات وب گوگل ازbreadcrumbs  استفاده می کند.

همچنین بردکرامبز به عنوان پیوندهای عادی در الگوریتم تجزیه و تحلیل پیوند گوگل، PageRank در نظر گرفته می‌شوند.

البته این بدان معنا نیست که استفاده کردن از آن، حتما شمارا به نتایج برتر می رساند و یا عدم استفاده از آن باعث افت جایگاه شود.

رتبه بندی جایگاه سایت در گوگل از پارامترهای زیادی استفاده می‌کند و برد کرامب نیز یکی از این پارامترها است که استفاده از آن به بهبود سئو کمک می‌کند.

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

بررسی عملکرد اهداف سئو سایت

سئو و بهینه سازی

2023-12-02 10:17:38

بررسی عملکرد اهداف سئو سایت

دلایل قطع ارتباط بین معیارها و اهداف سئو، اینکه چرا متخصصان سئو با ROI (نرخ بازگشت سرمایه) درگیر هستند و راه حل های مؤثر را در ادامه می‌خوانید.

آیا محتوای تازه یک فاکتور رتبه بندی گوگل است؟

سئو و بهینه سازی

2023-11-22 09:51:12

آیا محتوای تازه یک فاکتور رتبه بندی گوگل است؟

تازه بودن محتوا برای گوگل به چه معناست؟ با ما در سلکتک همراه باشید تا ببینیم آیا محتوای جدید به سئوی شما کمک می کند یا خیر.

جستجوی صوتی و سئو وبسایت

سئو و بهینه سازی

2023-11-09 16:21:11

جستجوی صوتی و سئو وبسایت

اکنون زمان آن رسیده است که جستجوی صوتی را در استراتژی سئوی خود ادغام کنید تا به کسب و کارتان بهترین فرصت را برای نمایش خود بدهید.