تاثیر صفحات noindex بر بودجه خزش

تاثیر صفحات noindex بر بودجه خزش

طبق تحقیقات انجام شده می‌دانیم صفحات نوایندکس تاثیری بر بودجه خزش سایت ندارند و در این مطلب به صورت کامل آن را بررسی می کنیم.

گوگل می‌گوید صفحه نوایندکس هر تعدادی هم که باشند، نمی‌توانند بر بودجه خزیدن وب‌سایت تأثیر منفی بگذارد.

تیم روابط جستجوی گوگل نیز تایید می کند که صفحات noindex تاثیر منفی بر بودجه خزیدن وب سایت ندارند، مهم نیست که یک سایت چقدر از این صفحات داشته باشد.

گاهی اوقات در مسیر سئو و بهینه سازی سایت دچار مشکل می‌شوید و پیدا کردن این مشکل سخت‌تر از رفع آن است.

ممکن است برای شما سؤال شود که آیا صفحات noindex تاثیری بر بودجه خزش سایت دارند؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ این سؤال برسید.

صفحات نمایه شده بیش از حد

آیا تعداد بیش از حد صفحات نمایه شده مشکلی برای کشف یا ایندکسینگ است؟

Noindex ابزاری است که به وب سایت ها کمک می کند محتوا را از موتورهای جستجو دور نگه دارند.

گوگل استفاده از تگ noindex را در مواقع ضروری پیشنهاد می کند و به همین دلیل، هیچ گونه عوارض جانبی مرتبط با استفاده از آن وجود ندارد.

Noindex ابزار بسیار قدرتمندی است که موتورهای جستجو از آن پشتیبانی می کنند تا به متخصصین سئو و صاحب سایت کمک کند، تا محتوا را از فهرست های خود دور نگه دارید. به همین دلیل، وقتی صحبت از خزیدن و نمایه سازی به میان می آید، هیچ اثر ناخواسته ای ندارد.

 در نتیجه داشتن صفحات زیاد با noindex تاثیری در خزیدن و نمایه سازی سایت شما توسط گوگل ندارد.

نسبت صفحات ایندکس شده بر صفحات noindex

نسبت صفحات ایندکس شده بر صفحات noindex

آیا باید نسبت بین صفحات ایندکس شده و غیر ایندکس شده را در سرچ کنسول مد نظر داشته باشیم تا بتوانیم بودجه خزیدن احتمالی تلف شده را در صفحات غیر نمایه شده بهتر تشخیص دهیم؟

جان مولر این موضوع را رد می کند که وب سایت ها باید سعی کنند بین صفحات نمایه شده و غیر نمایه شده خود تعادل ایجاد کنند.

برای این منظور، بودجه خزیدن عاملی است که تعداد کمی از سایت ها باید به آن فکر کنند.

برای سایت هایی که کوچک که کمتر از یک میلیون صفحه دارند، شاید واقعاً نیازی به نگرانی در مورد بودجه خزیدن وب سایت نیست. حذف لینک های داخلی غیرضروری خوب است، اما برای سایت های کوچک تا متوسط، این موضوع بیشتر یک مساله ای است که بهتر هست رعایت کنند اما در سئو سایت تاثیری ندارد.

صفحات بدون ایندکس لینک شده از سایت های اسپم

بسیاری از سئوکاران از داشتن میلیون‌ها آدرس اینترنتی که توسط noindex در سرچ کنسول گوگل حذف شده‌اند، شکایت دارند. همه به صفحات جستجوی داخلی مزخرف که از سایت های هرزنامه لینک شده اند. آیا این مورد مشکلی برای بودجه خزیدن است؟

با فرض اینکه صفحات به طور عمدی ایندکس نشده اند، نیازی به نگرانی در مورد پرچم گذاری آن ها توسط سرچ کنسول وجود ندارد. این بدان معنا نیست که شما کار اشتباهی انجام می دهید.

Noindex وجود دارد تا به شما کمک کند صفحاتی که نیاز نیستند را از نمایه سازی و ایندکس در گوگل دور نگه دارید، و همانطور که قبلاً گفتیم با اثرات منفی ناخواسته همراه نیست.

 اگر می‌خواهید مطمئن شوید که آن صفحات یا آدرس‌های اینترنتی آن‌ها، به طور خاص، در فهرست گوگل قرار نمی‌گیرند، به استفاده از noindex ادامه دهید و نگران بودجه خزیدن نباشید.

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

خطرات تمرکز بر استراتژی های سئوی رقبا

در این مطلب قصد داریم خطرات تمرکز بر استراتژی های سئوی رقبا و نحوه صحیح استفاده از کارهای سئو آنها را برای شما توضیح دهیم

2024-02-15 16:01:38

زمان مطالعه : 4 دقیقه

بهینه سازی فیلم در یوتیوب

با یوتیوب میتوانید ماهانه به تعداد بسیار زیادی کاربر برسید . زیرا در حدود یک سوم کل ترافیک اینترنت را شامل میشود . بهینه سازی فیلم در یوتیوب بهترین استراتژی برای کار با این رسانه ی اجتماعی است .

2024-02-12 11:01:36

زمان مطالعه : 6 دقیقه

پیدا کردن رتبه کلمه کلیدی سایت

برای ایجاد استراتژی محتوا و بازاریابی پیدا کردن رتبه کلمه کلیدی سایت در موتورهای جستجو مهم است و در این مطلب راه مناسب را به شما آموزش می دهیم

2024-02-11 14:00:50

زمان مطالعه : 8 دقیقه