کاهش حجم کدهای جاوا اسکریپت

 

کاهش حجم کدهای جاوا اسکریپت

امروزه برای گوگل سرعت سایت یک پارامتر اصلی و مهم برای سئووبهینه سازی آن به حساب می آید.

کاهش حجم کدهای جاوا اسکریپت سایت از جمله کارهای مهم و ضروری برای افزایش سرعت سایت در جهت بهبود سئو است و ما راه صحیح آن را به شما آموزش میدهیم.

همیشه کدهای اضافی و یا به اصطلاح کدهای بادکرده در قالب های آماده HTML و با سایت های وردپرسی، مانع از لود شدن سریع وبسایت می شوند.

اما راه های مختلفی وجود دارد که میتوانید تا حد ممکن این افزونگی را از سایت خود کم کنید. اما باید نسبت به سایت و علم خود از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت این کار را انجام دهید. هرچه حرفه ای تر باشید، سایتی تمیزتر دارید!

اگر قصد دارید حجم کدهای جاوااسکریپت سایت خود را کم کنید و سرعت سایت را بهبود دهید، این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

 

اهمیت کاهش حجم کد جاوا اسکریپت

مسلما هر فعالیتی در زمینه افزایش سرعت سایت انجام شود، اهمیت زیادی برای شما باید داشته باشد.

همچنین به علت اینکه سرعت سایت جزء مهمترین پارامترهای سئو است، انجام این کار بسیار مهم و در مسیر سئووبهینه سازی سایت حیاتی است.

از مهم ترین اهمیت کاهش حجم جاوا اسکریپت سایت می توان به تاثیرگذاری زیاد در بهبود سئو و افزایش سرعت سایت اشاره کرد.

همچنین با پاک کردن کدهای بی استفاده و تمیزکردن کدهای جاوا اسکریپت از سردرگمی و یا اشتباه کردن هنگام کد زدن جلوگیری می شود.

رندر کردن صفحه و بدونه پیچیدگی بودن کدهای صفحات نیز، تاثیر به خصوصی در سرعت خزش ربات های گوگل می گذارد.

پس کم حجم کردن کدهای جاوااسکریپت سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

روش های کاهش حجم کدهای جاوااسکریپت سایت

روش کاهش حجم کدهای javaScript در هر سایت و پلتفرمی ممکن است فرق کند، اما نتیجه کار یک چیز است!

شما باید تلاش کنید کدهای اضافی و بی استفاده را حذف و مابقی کدهای باقی مانده را فشرده سازی کنید.

مسلما پس از بهینه سازی فایل های اسکریپتی سایت، امتیاز بالاتری از سمت گوگل دریافت می کنید و به جایگاه های برتر در آن میرسید که نتیجه آن میشود افزایش ورودی گوگل برای سایت و بهبود جایگاه آن!

با ما همراه باشید تا روش‌های آسان و بسیار سریع جهت فشرده سازی جاوا اسکریپت و افزایش سرعت بارگزاری سایت را برایتان بگوییم.

 

فشرده کردن کدهای جاوا اسکریپت سایت

 

فشرده کردن کدهای جاوا اسکریپت سایت

در سایت های وردپرسی کاهش حجم، بدونه دردسر انجام می شود. درسته که کدی پاک نمیشه، ولی با استفاده از افزونه های معتبر و خوب، فشرده سازی کدهای جاوا اسکریپت براحتی قابل انجام میباشد.

استفاده از افزونه های افزایش سرعت در سایت های وردپرسی برای فشرده سازی جاوا اسکریپت مانند WP Rocket و یا wp optimize و غیره راحت‌ترین راه است.

در سایت های اختصاصی که دسترسی به کدها آسان تر است، اگر به زبان جاوا اسکریپت مسلط هستید با حذف کدها و فانکشن های اضافی و فشرده کردن بوسیله ی سایت هایی مانند jscompress.com یا minifier.org به کم حجم کردن جاوااسکریپت سایت بپردازید.

 

تاثیر فشرده سازی کد جاوااسکریپت در سئو سایت

طبق آموخته های قبلی دانستیم که یکی از عواملی که تاثیر فراوانی بر سئو و بهینه سازی سایت می گذارد ، افزایش سرعت سایت می باشد. گوگل و سایر موتورهای جستجو برای سرعت بارگزاری سایت اهمیت فراوانی قائل هستند و اگر زمان زیادی صرف لود یک وب سایت شود ، ربات های موتورجستجو نمی توانند گزارش درست و کاملی از محتویات سایت ارائه دهند.

همچنین وجود کدهای بی مصرف در قالب های آماده، ممکن است باعث افزایش حجم فایل اسکریپت سایت شود که با حذف آنها این افزونگی را رفع میکنید.

یکی دیگر از مواردی که باعث حجم بالای سایت می شود ، کدها و کتابخانه های جاوا اسکریپت سایت می باشد.

در حالت عادی، این کدها شامل فضای سفید و خالی فراوانی هستند که توسط کاراکتر هایی مانند space ، tab و enter به وجود می آیند. این امکان وجود دارد که با حذف این فضاهای خالی ، حجم کدهای جاوا اسکریپت را کاهش داد و باعث افزایش سرعت بارگزاری سایت شد.

حال اگر می خواهید سئو سایت خود را بهبود دهید باید شروع به کاهش حجم و فشرده سازی کدهای اسکریپت سایت کنید.

امیدواریم با خواندن این مقاله توانسته باشیم شما را در مسیر سئوسایت راهنمایی کرده و شما را به موفقیت در کسب و کار، نزدیک تر کرده باشیم.

 

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

خطرات تمرکز بر استراتژی های سئوی رقبا

در این مطلب قصد داریم خطرات تمرکز بر استراتژی های سئوی رقبا و نحوه صحیح استفاده از کارهای سئو آنها را برای شما توضیح دهیم

2024-02-15 16:01:38

زمان مطالعه : 4 دقیقه

بهینه سازی فیلم در یوتیوب

با یوتیوب میتوانید ماهانه به تعداد بسیار زیادی کاربر برسید . زیرا در حدود یک سوم کل ترافیک اینترنت را شامل میشود . بهینه سازی فیلم در یوتیوب بهترین استراتژی برای کار با این رسانه ی اجتماعی است .

2024-02-12 11:01:36

زمان مطالعه : 6 دقیقه

پیدا کردن رتبه کلمه کلیدی سایت

برای ایجاد استراتژی محتوا و بازاریابی پیدا کردن رتبه کلمه کلیدی سایت در موتورهای جستجو مهم است و در این مطلب راه مناسب را به شما آموزش می دهیم

2024-02-11 14:00:50

زمان مطالعه : 8 دقیقه