تشریح کامل بازاریابی نقشه گوگل

بازاریابی نقشه گوگل ، استراتژی ها و مزیت آن

بازاریابی نقشه گوگل یکی از واضح ترین و در دسترس ترین فرصت های بازاریابی محلی است . این به کاربران و مخاطبان شما این امکان را میدهد با جستجو در گوگل و گوگل مپ شما را پیدا کنند .

در این پست قصد داریم به شما نشان دهیم چطور با گوگل مپ بتوانید بازاریابی مناسب و موثری را ایجاد کنید . ولی سوال اول این است که چرا Google Map Marketing تا این اندازه مهم است ؟ .

حتما میدانید که یک سوم کل جستجوهای موبایل بر اساس مکان است . باید گفت که جستجوهای محلی حدود 50 درصد سریع تر از جستجوی کلی تلفن همراه در حال توسعه است .

به عبارتی جستجوهای نزدیک من در طی این سالیان رشد و افزایش بسیار چشمگیری داشته است . مثلا لباس فروشی نزدیک من یا ... .

گوگل نیز به این نتیجه رسیده است که کسب و کار و تجارت شما خاص و ویژه است . گوگل یک به روزرسانی الگوریتمی را منتشر کرد تا از کسب و کارهای محلی برای درخواست های موبایل متمرکز شود .

گوگل مپ ابزاری است که در صورت استفاده ی صحیح از آن تاثیر چشمگیری بر سئو دارد . در صورت درخواست سئوی وب سایت خود سیستم سلکتک خدمات سئوی ارزان را برای شما ارائه میدهد .

مزیت و استراتژی های بازاریابی گوگل مپ

تاریخچه نقشه گوگل (گوگل مپ)

قبل از اینکه به قلب بازاریابی Google Map برویم  بیایید در مورد این ابزار بازاریابی محلی کمی صحبت کنیم .

بازاریابی نقشه گوگل در واقع به عنوان یک برنامه C ++ شروع به کار کرد . پس از انجام خریدهای شرکت گوگل از سال 2005 سرویس نقشه برداری وب دسکتاپ خود را آغاز کرد .

سپس در سال 2008 سرویس Google Map در سیستم اندروید ارائه شد .

مسافران به طور انبوه از گوگل مپ برای ناوبری ، نمای خیابان ، اطلاعات حمل و نقل عمومی و یافتن کسب و کارهای محلی استفاده می کنند .

در حالی که بهینه سازی وب سایت شما برای نتایج جستجوی Google  آغاز کار ایده آلی است اما همچنان بین نقشه و نتایج جستجوی وب تفاوت هایی است.

این احتمال وجود دارد که لیست مشاغل خود را به طور جداگانه در یک راهنمای محلی بهینه کنید تا در نتایج نقشه گوگل رتبه ی بالاتری بگیرید .

همچنین شما همچنین می توانید موجودی محلی و فضای خرید خود را نمایش دهید تا در نتایج گوگل مپ بالاتر ظاهر شوید .

اولین قدم برای راحت تر پیدا شدن تجارت شما در Google مپ همان ثابت مانده است . به Google My Business بروید و فهرست کسب و کار خود را ایجاد کنید .

این لیست در نتایج جستجو و نقشه نمایش داده خواهد شد . سایتی که به یک دستگاه تلفن همراه پاسخگو باشد از سایتی که پاسخگو نست اولویت بالاتری دارد .

روند تایید آن چند روز طول میکشد . زیرا گوگل در پی احراز هویت شما است و میخواهد بداند که شما دقیقا همان چیزی هستید که میگویید .

گوگل یک کارت پستال فیزیکی با پین برای شما ارسال میکند وقتی آن را دریافت کردید لینک آن را دنبال کنید ، پین را وارد کنید و شروع به کار کنید .

تاریخچه ی نقشه گوگل

بازاریابی نقشه گوگل (NAP برای گوگل مهم است)

گوگل بر اساس NAP  نام ، آدرس و شماره تلفن ومکان کسب و کار شما را مشخص کرده و لیست های شما را در نتایج خود ارائه می دهد.

سئو اولین مرحله ی بازاریابی گوگل مپ است . بسیاری از مشاغل محلی اطلاعات ناقص و غلطی را ارائه می دهند . باید گفت که هیچ تلاشی برای آپدیت کردن لیست های خود نمیکنند .

شما باید در مورد تجارت و کسب و کار خود اطلاعات کامل تر و صحیح تری را ارائه دهید . مثلا آدرس خود را به صورت کامل و دقیق بنویسید .

بنابراین پیشنهاد این است که آدرس شغلی را که به خدمات پستی محلی ارائه می دهید بررسی کنید . گوگل نمونه بازاریابی را از پروفایل ترسیم می کند .

اطلاعات غلط و ناسازگار میتواند به اعتبار کسب و کار و تجارت لطمه بزند .

پس از به روز رسانی و تغییر در لیست های خود یک بار لیست Google Map  خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آدرس و سایر اطلاعات شما به ویژه در موبایل به درستی نشان داده شده است .

همچنین برای بهینه سازی بیشتر تصاویر خود ، می توانید اطلاعات تجارت خود را در متن alt تصویر اضافه کنید  .

بازاریابی نقشه گوگل (NAP برای گوگل مهم است)

دریافت ستاره های نقشه گوگل

هنگامی که اصول اولیه را درست دریافت کردید ، باید از مشتریانی که به شما رجوع کردن بخواهید شما را تجزیه و تحلیل کنند .

در یک نظرسنجی از موتور جستجوگر 72 درصد از کاربران گفتند که بررسی های مثبت باعث اعتماد و اطمینان بیشتر آنها به یک تجارت است .

بنابراین  ابتدا باید مشتریان خود را تشویق کنید و به آن ها یادآوری کنید که چقدر آسان است در تلفن های همراه خود تجارت شما را بررسی کنند .

نکته ی بعدی این است که باید پاسخگوی نظرات مشتری باشید . ممکن است کاربری شکایتی داشته باشد یا نظر منفی نسب به تجارت شما بیان کند .

اگر بازبینی منفی دریافت کردید خوش اخلاق باشید و از مشتری برای بازخوردش تشکر کنید نه اینکه به او حمله ی شخصی بکنید .

شما در هر حال باید بررسی های بازاریابی نقشه گوگل را به صورت دقیق و منظم انجام دهید . بهترین راه برای دریافت بازبینی آنها هنگام تعامل شخصاً با مشتریان است .

پس از بررسی با کاربران تعامل کنید . این کار به گوگل امکان محتوای بیشتری برای اشتراک با مشتریان بالقوه را می دهد .

انجام مراحل بالا دلیل خوبی به الگوریتم های گوگل ارائه می دهد تا صفحه شما را در SERP ها و دربازاریابی نقشه گوگل بالاتر رتبه بندی کند .

تبلیغات گوگل مپ نیز با یک برچسب تبلیغاتی بنفش در بالای لیست نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر می شوند . آنها همچنین تجارت شما را به عنوان یک نماد بنفش روی نقشه نشان می دهند .

بازاریابی نقشه گوگل در حال حاضر نقطه عطف جستجوی محلی است . به ویژه برای کسب وکارهای محلی که به دنبال جابجایی آنلاین و مراجعه حضوری هستند .

این نکته را بدانید که یک تجارت موفق با خدمات عالی به مشتری آغاز و پایان می یابد . با مشتریان خود به خوبی رفتار کنید و به نظرا آن ها احترام بگذارید .

دریافت ستاره ی نقشه گوگل

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

تگ کنونیکال چیست؟

سئو و بهینه سازی

2023-01-23 11:42:28

تگ کنونیکال چیست؟

تگ کنونیکال یا به اصطلاح برچسب متعارف اغلب در بحث‌های مربوط به سئو مطرح می‌شود، و برای بهبود سئوسایت مورد نیاز است.

بهترین جایگرین های گوگل کیورد پلنر

سئو و بهینه سازی

2023-01-16 09:53:38

بهترین جایگرین های گوگل کیورد پلنر

در این مطلب از بلاگ سلکتک 22 ابزار برای یافتن کلمات کلیدی جدید و بررسی سختی کلمات کلیدی و حجم جستجو را معرفی می‌کنیم

آیا خرید بک لینک در سئو تاثیر گذار است؟

سئو و بهینه سازی

2023-01-08 09:32:25

آیا خرید بک لینک در سئو تاثیر گذار است؟

در این مطلب، بررسی می کنیم که آیا خرید بک لینک در سئو تاثیر گذار است و به شما کمک میکند تا رتبه بالاتری در گوگل کسب کنید یا خیر.