طراحی لوگو برند تجاری

نکات مهم در طراحی لوگو

هر برند تجاری دارای یک لوگو است  . طراحی لوگو اگر خلاقانه انجام شود تاثیر زیادی در جذب کاربر و بهبود کسب و کار شما دارد .

امروزه هر برند و کسب و کاری با لوگوی خود شناخته شده است .

لوگو خلاقانه و جذاب و در ساده ترین شکل کسب و کار شما را به دیگران معرفی خواهد کرد و در نتیجه باعث اعتماد مشتری به کسب و کار شما خواهد شد .

لوگو یک نماد گرافیکی است که در واقع نماد هویت یک شرکت را به وجود می آورد و در معرض نمایش میگذارد . همچنین یک محصول یا خدمتی را به کاربران معرفی میکند .

از آن میتوان در تشخیص انواع برند در دنیای رقابتی امروزه که مارا به سمت خود میکشانند کمک گرفت .

یک آرم معمولاً ترکیبی از تایپوگرافی ‌ها، نمادها و رنگ‌ ها است . برند ایده یا تصویری است که مردم در ذهن خود هنگام معرفی محصول و خدمت خود دارند .

Logo design فرایند طراحی یک آرم است در حالی که برندسازی فرایند ساخت یک برند است . میتوان گفت برندسازی یک استراتژی است که توسط شرکت‌ ها طراحی شده ‌است  تا کاربران محصولات و خدمات آن ها را شناسایی کنند و دلیلی برای انتخاب آن ها پیدا کنند .

در این پست به صورت کامل به مراحل طراحی لوگو در کسب و کار خواهیم پرداخت . از تعریف هویت برند تجاری خود تا مزایای استفاده از لوگو و نحوه ی ایجاد لوگو صحبت خواهیم کرد .

نکات مهم طراحی لوگو

مراحل طراحی لوگو

چرا به لوگو نیاز داریم ؟

قسمتی ازکسب و کار یافتن کاربر و جذب او است . شما در حال تلاش برای جذب مشتریان مناسب هستید وسعی دارید آنها را مایل به علاقه مندی به برند خود کنید .

بنابراین از لوگوی خود به عنوان تصویرو نشانه ی برند خود در  این دستیابی به کاربر و مشتری استفاده کنید . این چیزی است که مردم را جذب می کنند و سعی می کنند بیشتر در مورد شما تحقیق کنند .

لوگو شما تاثیر زیادی  در اولین برخورد مشتری با شما دارد . از آنجا که لوگو شما چنین بخش مهمی از برند تجاری شما است پس سعی کنید آن را به بهترین نحو انجام دهید .

یک طراحی لوگو عالی و حرفه ای دارای قدرت برای برقراری ارتباط  بین شما و مخاطب خود است .

تعریف هویت برند تجاری خود

در واقع شما لوگو را برای تعریف شخصیت برند خود ایجاد میکنید به همین علت ابتدا باید بدانید که شخصیت اصلی برند شما چیست .

در طی همین راستا باید از خود بپرسید که هدفتان از شروع این کسب و کار چیست ؟ چه اهداف و ارزش هایی برای شما مهم است ؟ چه چیزی باعث متمایز شدن کار شما میشود ؟ و ... .

بررسی رقابت

بهترین مکان برای گرفتن ایده های عالی رقابت شما است . بررسی کنید که میزان رقابت شما با دیگران که در حوزه ی کاری شما هستند تا چه اندازه است و چه چیزی شما را متمایز میکند .

به طور مثال اگر آن ها از لوگوی تک رنگ یا سنتی استفاده میکنند شما از یک لوگوی مدرن در Logo design استفاده کنید .

مراحل طراحی لوگو

انتخاب سبک طراحی

بعد از اینکه شما یک طرح ایده آل از کسب و کار خود پیدا کردید وقت آن است که شروع به وقت آن است که شروع به طراحی و پیاده سازی آن ایده کنید .

بسیاری از عناصر مختلفی وجود دارد  که شما باید بر روی آن ها تمرکز کنید . مواردی که باید بر روی آن ها مانور بدهید مانند رنگ ها، اشکال گرافیکی ، تایپوگرافی است .

هنگام فکر کردن در مورد ایجاد لوگو اولین چیزی که می خواهید انجام دهید این است که سبک زیبایی برای لوگوی برند خود انتخاب کنید .

یک سبک کلاسیک به شما قدرت بیشتری می دهد و می تواند مخاطبان گسترده تری را به سمت شما هدایت و جذب کند . شما میتوانید لوگوی خود را با ابزاری همچون Photoshop طراحی کنید .

توجه به رنگ در طراحی لوگو

رنگ ها میتوانند معناهای مختلفی داشته باشند . روانشناسی رنگ بسیار پیچیده است و در واقع احساسات و ایده های خاصی را به آنها متصل می کنند .

به عنوان نمونه رنگ قرمز برای هیجان ، اشتیاق و خشم است و یا رنگ نارنجی یک رنگ پر جنب و جوش است یا آبی یک انتخاب بسیار کلاسیک  که نماد آرامش و اعتماد است .

انتخاب تایپوگرافی مناسب

شما باید فونتی استفاده کنید که جذاب باشد و لوگوی شما را به خوبی تکمیل کند . دو نمونه که می توانید با آن کار کنید  :

فونت Serif

آنها بسیار متنوع هستند و با هر نوع طراحی عالی هستند همچنین در طراحی های ظریف یا کلاسیک کار می کنند .

فونت Serif Sans

فونت های Sans-Serif مناسب برای یک نگاه مدرن و تمیز هستند ودر لوگوهای مدرن بسیار کاربردی است .

انتخاب سبک طراحی

ارزیابی لوگوی خود

ارزیابی گزینه های لوگو شما مهم است  . تا جایی که مقدور اسن از همکاران و یا دوستان خود بخواهید نظرات خود را به شما بدهند تا بتوانید از آن ها هم ایده هایی بگیرید .

لوگوی خوب بلافاصله قابل تشخیص است و پیام برند تجاری شما را میدهد . یک Logo design مناسب و ایده آل موارد زیر را در خود دارد :

  • منحصر به فرد و متمایز است
  • در ذهن می ماند
  • در هر اندازه و هر جا کار می کند
  • هویت نام تجاری شما را نشان می دهد

در طراحی لوگو نکاتی هم وجود دارد که باید از آن ها دوری کنید . برای مثال زیاد آن را پیچیده نکنید و آن را ساده نگه دارید .

الزاما نیاز نیست که در ایجاد لوگو نوع کسب و کارتان وجود داشه باشد مثلا اگر شما دندانپزشک هستی نباید لوگوی شما حتما دندان داشته باشد .

برای کاهش هزینه و به عبارتی خرج نکردن سعی نکنید لوگوی بی کیفیت تحویل بگیرید . بدانید که یک logo نشانه ی کسب و کار شما است .

ارزیابی لوگوی خود

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

چگونه می توان جستجوی پولی را برای بازاریابی B2B کارآمد کرد

دیجیتال مارکتینگ

2022-11-26 10:57:45

چگونه می توان جستجوی پولی را برای بازاریابی B2B کارآمد کرد

بازاریابان B2B هنگام تلاش برای ایجاد نتایج از جستجوی پولی با چالش های بی پایانی مواجه می شوند و ما در اینجا نحوه استفاده از جستجوی پولی را برای جذب سرنخ‌های B2B بهتر شرح می دهیم

پخش زنده آپارات

دیجیتال مارکتینگ

2022-11-12 10:00:14

پخش زنده آپارات

آپارات یکی از بزرگترین سایت های اشتراک ویدیو هست و با ویژگی پخش زنده به راحتی از رویداد آنلاین آپارات استفاده کنید.

ساخت برند در متاورس

دیجیتال مارکتینگ

2022-10-29 11:55:55

ساخت برند در متاورس

متاورس دری کاملاً باز برای برندها برای ارتباط با مشتریان به روشی جدید است. اما ابتدا باید نحوه ایجاد برند و نام تجاری در متاورس را یاد بگیرید