استفاده از ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک

استفاده از ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک

بازاریابی ایمیلی روش های مشخصی دارد اما استفاده از ایمیل مارکتینگ برای مشاغل کوچک نیاز به ترفندهای خاصی است که در این محتوا به آن می پردازیم.

روش های محتلف بازاریابی هزینه های متفاوتی دربردارند. بازاریابی ایمیلی یک راه تبلیغات مقرون به صرفه است که اگر اصولی انجام دهید برای شما سود به همراه خواهد داشت.

بازاریابی برای مشتریان از طریق ایمیل یک هنر است، اما هنر اصلی آن است که هر کسب و کار کوچکی بتواند برای دستیابی به ROI چشمگیر از آن استفاده کند.

بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب و حتی اپارات هم امکان پذیر است، اما باید شرایط را در نظر گرفت و بهترین روش را انتخاب کرد. البته نباید به یک روش بسنده کرد و برای موفقیت در شغل خود باید از هر راه ممکن برای جذب کاربر اقدام کنید.

حال ما میخواهیم برای مشاغل کوچک، نحوه اصولی بازاریابی ایمیلی را شرح دهیم. با ما در سلکتک همراه باشید.

دلیل استفاده از ایمیل مارکتینگ برای مشاغل کوچک چیست؟

زمانی که نوبت به دستیابی به مخاطبان جدید، افزایش سرنخ ها برای شناسایی مخاطب جدید و یا حفظ مشتریان فعلی می رسد، ایمیل مارکتینگ یک راه مقرون به صرفه و مناسب است.

دلیل اصلی استفاده از کمپین های ایمیلی این است که آنها بسیار موثر هستند.

میانگین نرخ باز شدن ایمیل‌های بازاریابی هرساله رشد دارد و این موضوع باعث می شود که تا حد زیادی به یکی از موثرترین راه های تبلیغات تبدیل شود.

در حالی که قیمت و اثربخشی دو نکته کلیدی فروش برای اجرای کمپین های بازاریابی ایمیلی هستند، یکی از نکات مهم برای صاحبان مشاغل کوچک پرمشغله جذاب است این است که ایمیل مارکتینگ کاری است که خودتان می توانید انجام دهید.

با دانستن اصول پایه، می توانید کمپین موثر خود را در کمترین زمان ایجاد و راه اندازی کنید.

مراحل بازاریابی ایمیلی برای کسب و کارهای کوچک

برای شروع بازاریابی ایمیلی باید مراحلی را طی کنید تا بتوانید بهترین بازخورد را دریافت کنید.

در ادامه مراحل اصولی ایمیل مارکتینگ برای مشاغل کوچک را آورده ایم تا با هزینه کم، بهترین بازخورد را دریافت کنید.

 1. انتخاب بستر مناسب برای بازاریابی ایمیلی

داشتن ابزار مناسب بخش ضروری هر شغلی است. برای بازاریابی تجاری، این به معنای انتخاب نرم افزار بازاریابی ایمیلی مناسب است.

می‌توانید این مرحله را رها کنید و همه فهرست‌ها و کمپین‌های خود را به صورت دستی در Gmail، Outlook یا هر ارائه‌دهنده خدمات ایمیل دیگری که استفاده می‌کنید بسازید، اما داشتن یک کمپین موفق، بهتر است تمام مراحل را انجام دهید.

فهرست‌سازی دستی فرآیندی خسته‌کننده و زمان‌بر است که توجه و انرژی شما را از حوزه‌های دیگر دور می‌کند.

به علاوه، یک پلتفرم ایمیل به شما این فرصت را می دهد که پیام های خود را در حین جمع آوری معیارهای عملکرد شخصی سازی کنید. این موارد به تنهایی ارزش سرمایه گذاری را دارد.

هنگام تصمیم گیری بین ده ها برنامه موجود، باید برنامه ای را پیدا کنید که عملکرد مناسب شما را داشته باشد.

برخی از ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید را در ادامه شرح داده ایم.

شخصی‌سازی و سفارشی کردن ایمیل ها

وقتی لیست شخصی سازی شده دارید، یعنی افراد مورد نظر را انتخاب کردید و احتمال بازکردن ایمیل توسط آنها بیشتر است. به دنبال پلتفرمی باشید که بتواند لیست شما را برای اسامی تجزیه کند و به طور خودکار آنها را در ایمیل ها وارد کند.

نام تجاری سفارشی

مشتریان شما کسب و کار کوچک شما را با رنگ های خاص و یک لوگو مرتبط می کنند. نرم‌افزاری که انتخاب می‌کنید باید سفارشی‌سازی ایمیل‌هایتان را با برندتان برای شما آسان کند.

تست A/B

تست نسخه یکی از ارکان بازاریابی مدرن است. شما باید پلتفرمی را انتخاب کنید که به شما امکان می‌دهد موضوعات مختلف و محتوای دیگر را امتحان کنید تا بهترین موارد را برای زمینه فعالیت شما پیدا شود.

قابلیت Drag-and-drop داشته باشد

اگر نمی دانید چگونه کدنویسی کنید، نرم افزاری می خواهید که به شما امکان می دهد بدون دانش کامل از HTML یا CSS، ایمیل هایی با ظاهر عالی ایجاد کنید.

طراحی ریسپانسیو

اکثر ایمیل ها در دستگاه های تلفن همراه باز می شوند. اطمینان حاصل کنید قالب ایمیل شما به طور خودکار در اندازه های مختلف به درستی نمایش داده می‌شود.

ابزارهای تقسیم بندی

 برای به دست آوردن بهترین نتایج، باید گروه های مختلف را با پیام های مختلف هدف قرار دهید. به دنبال یک پلتفرم با ابزار تقسیم بندی باشید که به شما امکان می دهد لیست خود را به گروه های کوچکتر تقسیم کنید.

برخی از محبوب ترین پلتفرم های بازاریابی ایمیلی عبارتند از:

 • Constant Contact
 • Sendinblue
 • HubSpot
 • Aweber

مراحل بازاریابی ایمیلی برای کسب و کارهای کوچک

 1. فهرست خود را آماده کنید

ایمیل مارکتینگ موفق به این بستگی دارد که پیام های شما به افراد مناسب و مخاطب هدف برسد. برای این کار به یک لیست بازاریابی خوب نیاز دارید.

چند راه برای ایجاد یک لیست مناسب وجود دارد.

ساخت لیست ایمیل توسط خودتان

مخاطبین خود را مرور کنید، کارت‌های ویزیت‌هایی را که در کنفرانس‌های صنعتی جمع‌آوری کرده‌اید بیرون بیاورید، و اطلاعات تماس افرادی را که می‌خواهید به آنها دسترسی داشته باشید، مشخص کنید. اینکار ممکن است زمان بر باشد.

برای تسریع فرآیند، یک فرم ثبت نام به وب سایت خود اضافه کنید. این باعث می شود که بازدیدکنندگان علاقه مند سریع و آسان در لیست شما قرار گیرند.

برای تشویق کسانی که مردد هستند، تخفیف ارائه دهید تا بهتر ترغیب شوند.

شما همچنین باید از قدرت حساب های رسانه های اجتماعی خود برای جذب افراد بیشتر استفاده کنید. محتوای جالب و مرتبط ایجاد کنید تا مخاطب هدف را جذب کنید. پیوندی در بیو پروفایل خود قرار دهید که به فرم فرود ثبت نام هدایت می شود.

افرادی که شما را در رسانه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند احتمالاً در حال حاضر حداقل کمی به پیشنهاد شما علاقه مند هستند. این به شما بستگی دارد که آنها را در لیست منتخب ایمیل خود قرار دهید.

خرید لیست ایمیل

اینکار شاید باعث سریعتر شدن روند این مرحله میشود، اما ممکن است باعث شود لیست اشتباهی را هدف قرار داده باشید و یا لیست ایمیل ها پیام های دریافتی را بسته باشند و ایمیل شما را هرزنامه بشناسد که در این حالت منجر به قرار گرفتن IP شما در لیست سیاه شود.

بدین ترتیب هزینه و وقت شما کاملا هدر رفته است.

اگر در حال خرید لیست های ایمیل مارکتینگ هستید، این کار را با مسئولیت خود انجام می دهید.

 1. برنامه ریزی دقیق برای کمپین ایمیل مارکتینگ

اکنون که مخاطب خود را مشخص کرده اید، زمان آن فرا رسیده است که هدف نهایی از تبلیغات خود را مشخص کنید.

آیا می خواهید ایمیل های تبلیغاتی برای تبلیغ فروش و پیشنهادات ویژه ارسال کنید؟ آیا می‌خواهید ایمیل‌های تراکنشی مانند پیام‌های سبد خرید رها شده یا افزایش فروش ارسال کنید؟ آیا درخواست ارجاع یا بررسی از مشتریان فعلی دارید؟

هنگامی که تصمیم گرفتید چه کاری می خواهید انجام دهید، وقت آن است که کمپین خود را ایجاد کنید. پنج نوع ایمیل رایج وجود دارد که بیشتر نیازهای شما را برآورده می کند.

 • ایمیل‌های انفجاری : برای اطلاعیه‌های عمومی به مخاطبان زیادی استفاده می‌شود.
 • خبرنامه های ماهانه : برای اینکه کسب و کار خود را در ذهن مشتریان خود حفظ کنید و مخاطبان خود را در مورد پیشرفت های جدید به روز کنید.
 • ایمیل های خوش آمدگویی : برای مشتریان جدید ارسال می‌شود.
 • ایمیل های تبلیغاتی : ارائه پیشنهادات فروش، مزایا یا مشوق هایی برای تشویق تراکنش ها.
 • ایمیل‌های یادآوری : مخاطب هدف‌ را تشویق کنید تا خریدی را انجام دهند.

استفاده از انواع ایمیل در کسب و کار

یکی از متداول‌ترین روش های استفده، یک ایمیل خوش‌آمدگویی پس از ثبت‌نام اولیه، یک یا چند ایمیل تبلیغاتی که توجه مشتری را برای فروش جلب می‌کنند و به دنبال آن ایمیل‌های تبلیغاتی یا ایمیل‌های یادآوری است.

بازاریابی ایمیلی همچنین روشی موثر برای جذب مجدد مشتریان قبلی یا گرم کردن سرنخ هایی است که سرد شده اند.

یک توالی معمولی برای این شامل یک ایمیل معرفی مجدد است که برند شما را به آنها یادآوری می کند و به دنبال آن یک پیام "دلمان برای شما تنگ شده" است که تخفیف یا انگیزه دیگری برای استفاده مجدد از تجارت شما ارائه می دهد.

کاربردهای دیگری نیز برای ایمیل ها وجود دارد. همچنین ارسال خبرنامه ماهانه، به افزایش اعتبار شما کمک می کند.

زیبایی این رسانه تطبیق پذیری آن است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پیام های خود را مطابق با اهداف خود سفارشی کنید.

 1. متن ایمیل های خود را ایجاد کنید

اینجاست که ایمیل های شما به واقعیت تبدیل می شوند.

اشتباه رایج بسیاری از بازاریابان بی تجربه این است که می خواهند یک طرح شلوغ داشته باشند. طراحی بیش از حد استادانه نه تنها توجه شما را از پیام کلیدی شما منحرف می کند، بلکه مشتریان را گیج می کند.

طراحی خود را ساده نگه دارید. برخی از کسب‌وکارها ایمیل‌های متنی ساده را انتخاب می‌کنند که علاوه بر لوگو در امضا، هیچ تصویر دیگری ندارند.

با این حال، ممکن است برای شما خیلی افراطی باشد، فقط مطمئن شوید که آنها را ساده نگه دارید.

زمانی که روی یک طرح تصمیم گرفتید، وقت آن است که روی پیام‌رسانی و انتقال موضوع تمرکز کنید.

اولین حرکت از سمت مشتری، باز کردن پیام شماست و این به معنای یک موضوع جذاب است.

سعی کنید حس کنجکاوی را در مشتریان برانگیزید. به عنوان مثال با استفاده از عبارت هایی همچون "این فروش را باور نمی‌کنید" ، "تخفیف 25 درصدی برای تمام خدمات سایت" یا "اشتباهاتی که ممکن است برای شما هزینه اضافی داشته باشد" حس کنجکاوی کاربران را برانگیزید.

نوشتن یک متن جذاب برای ایمیل های تبلیغاتی

اکنون که توجه خواننده خود را به خود جلب کرده اید، زمان آن رسیده است که مورد خود را مطرح کنید.

از بازنویسی متن خودداری کنید و آن را ساده نگه دارید. توضیح دهید که چه خدمتی را ارائه می‌دهید یا امیدوارید به آن دست یابید، سپس یک دکمه یا لینک برای اقدام (CTA) را اضافه کنید .

هنگام نوشتن ایمیل های خود، با توجه به مخاطب هدف خود متن را ایجاد کنید. برخی افراد تصور نوشتن برای مشتری خاصی را که خوب می شناسند مفید می دانند.

استفاده از اصطلاحات تخصصی صنعتی اشکالی ندارد، اما فقط در صورتی که همه افراد در زمینه شما آن را درک کنند.

نکات مهم برای بهینه سازی کمپین ایمیل مارکتینگ

 1. ارسال کمپین و تجزیه و تحلیل نتایج

پلتفرم ایمیلی که در مرحله اول انتخاب کردید باید تمام اطلاعاتی را که می خواهید در مورد نحوه عملکرد پیام هایتان در اختیار شما قرار دهد و این باید به شما ایده دهد که در کدام بخش کسب و کار می توانید آنها را در آینده بهبود بخشید.

آیا به اندازه کافی از ایمیل های ارسال شده بازخورد نمی‌گیرید؟ ممکن است لیست نامناسبی را انتخاب کرده اید یا شاید لازم باشد موضوع دیگری را امتحان کنید. اگر مخاطبین با ایمیل شما تعامل برقرار نمی‌کنند محتوای خود را تغییر دهید.

آیا تعداد زیادی لغو اشتراک می بینید؟ ممکن است ایمیل های زیادی ارسال کرده‌اید و آزاردهنده بوده‌اید.

اگر نتایج شما ضعیف است، نگران نباشید. بازاریابی ایمیلی یک هنر است و هیچ کس در ابتدا آن را به درستی آن را انجام نمی‌دهد. به همین دلیل است که باید از مزایای تست A/B استفاده کنید.

نکات مهم برای بهینه سازی کمپین ایمیل مارکتینگ

در اینجا چند ایده برای بهینه سازی بهتر وجود دارد که به شما کمک می کند کمپین های ایمیل خود را به حداکثر بازدهی خود برسانید:

 • روی کیفیت تمرکز کنید نه کمیت
 • به کمک ابزارهای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و یا وبسایت، تبلیغ ثبت نام را انجام دهید .
 • لیست خود را تقسیم بندی کنید تا پیام های شما هدفمندتر شوند.
 • پیام‌هایی مانند پیام خوش‌آمدگویی، ایمیل تایید خرید و از این دسته را خودکار کنید.

بازاریابی ایمیلی ابزاری قدرتمند برای کسب و کارهای کوچک است

ایمیل مارکتینگ فرصتی را برای بازگشت سرمایه (ROI) عظیم، بدون هزینه های اولیه زیاد فراهم می کند.

اما شما نمی توانید بدونه داشتن استراتژی مناسب پیام ارسال کنید و به نتایج امیدوار باشید.

استراتژی خود را برنامه ریزی کنید، کارهای لازم را انجام دهید، نتایج خود را تجزیه و تحلیل کنید و پیام های خود را تغییر دهید تا بهترین بازخورد را دریافت کنید.

با انجام و تکرار تمام مراحل گفته شده، خواهید دید که با کمپین های خود در کمترین زمان پاسخ های عالی دریافت می کنید.

خدمات افزایش ورودی گوگل

افزایش ورودی گوگل

دریافت کاربر واقعی از طریق گوگل

خدمات افزایش بازدید سایت

افزایش بازدید سایت

افزایش ترافیک سایت واقعی با آی پی ایران

خدمات ابزار سئو

ابزار سئو سایت

خدمات بررسی سئو سایت با ابزار سلکتک

خدمات افزایش بازدید رپورتاژ

افزایش بازدید رپورتاژ

دریافت ورودی واقعی از لینک های رپورتاژ

خدمات افزایش ای پی خارجی

بازدید مستقیم با IP خارج

ترافیک واقعی و هدفمند از سراسر جهان

خدمات افزایش بازدید از طریق شبکه اجتماعی

ترافیک از شبکه های اجتماعی

ترافیک رفرال سایت از طریق شبکه اجتماعی

خدمات افزایش ویواپارات

خدمات آپارات

افزایش لایک، کامنت و فالورآپارات

خدمات افزایش ویواینستاگرام

خدمات اینستاگرام

افزایش لایک، کامنت و فالوراینستاگرام

خدمات افزایش ویو یوتیوب

خدمات یوتیوب

افزایش لایک، کامنت و فالور یوتیوب

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

چگونه به مدیر شبکه اجتماعی تبدیل شویم؟

در این محتوا راهنمای کامل برای تبدیل شدن به مدیر شبکه های اجتماعی و 10 مهارت لازم برای بهترین مدیران شبکه اجتماعی را آورده ایم

2024-06-18 10:38:50

زمان مطالعه : 9 دقیقه

تولید محتوا تعاملی برای جذب کاربر هدف

در این مطلب از بلاگ سلکتک میخواهیم 10 نوع تولید محتوا تعاملی برای جذب کاربر هدف به منظور افزایش تعامل و رشد مخاطبان است را توضیح دهیم

2024-06-09 15:35:53

زمان مطالعه : 8 دقیقه

متاورس و تاثیر آن بر کسب و کارها

اگرچه زیرساخت متاورس هنوز در حال بهبود است ولی شما به عنوان بازاریاب باید آگاه باشند که آینده ی متاورس چگونه خواهد بود؟

2024-05-18 12:40:24

زمان مطالعه : 8 دقیقه