تبلیغات یوتیوب و رونق کسب و کار

تاثیر تبلیغات YouTube بر رونق تجارت و کسب و کار

هنگامی که کسب و کاری را در یک شبکه ی اجتماعی شروع میکنید برای رشد و رونق آن بهتر است برند تجاری خود را تبلیغ کنید . برای این منظور به سراغ تبلیغات یوتیوب میرویم .

باید به این باور رسیده باشید که برای شروع هر تجارتی نباید روندها  فرآیندهای آن تجارت را کورکورانه دنبال کنید . با توجه به اشباع شدن رقبای شما این کار نادرست است .

تبلیغات در شبکه های اجتماعی معجزه گر است . در حال حاضر تعداد زیادی از سیستم عامل های بازاریابی مورد استفاده است . از مهم ترین آن ها تبلیغات یوتیوب است .

آگهی های یوتیوب از مهم ترین قاب های تبلیغاتی در دیجیتال مارکتینگ است که نادیده گرفته شده و دلیل آن آشکار است .

کارهایی که میتوان برای رشد تجارت خود در یوتیوب انجام داد درکنار YouTube ads عبارتند از خرید سابسکرایب یوتیوب و بازدید یوتیوب .

تمرکز وسیع بر تبلیغات رسانه های اجتماعی و به علاوه ایجاد محتوای جذاب ویدیویی با کیفیت ، تبلیغات YouTube را به فروش سخت به مشاغل کوچک تبدیل کرده است .

تاثیر تبلیغات یوتیوب بر رشد تجارت

انواع تبلیغات یوتیوب

اگر به طور کامل با یوتیوب آشنایی ندارید قالب اصلی تبلیغات آن با اصطلاح تبلیغ TrueView  شناخته میشود . به همین علت نگاه ویژه ای به این قاب می اندازیم .

تبلیغات TrueView برای حل یک مشکل عمیق طراحی شده است . تا قبل از این کاربران استراتژی معناداری برای تجربه ی خود نداشتند .

یوتیوب برا این باور بود که خود را به عنوان بستر تبلیغاتی مفید معرفی کند . اما در این رویکرد اثر بخشی و کارایی تلاش های بازاریابی با برند تجاری را محدود کرد .

هیچ کسب و کاری نمیخواهد وقت و هزینه ی خود را صرف موردی که کاربران علاقه ای به دیدن آن ندارند بکند .

کسب و کار شما فقط هزینه ی تبلیغات TrueView رو هنگامی که کاربران 30 ثانیه آن را تماشا میکنند میدهد .

تبلیغات قابل ردیابی

اولین تغییرات در تبلیغ TrueView تبلیغ قابل پخش در جیان است . این نوع تبلیغات قبل از ویدیویی که کاربر میخواهد ببیند پخش میشود .

همچنین دارای تایمر معکوس روی صفحه است و دارای پیوند به سایت آن برند است . ولی آن ها در تمامی صفحات یوتیوب واقع نیستند .

انواع تبلیغات یوتیوب

تبلیغات کشف فیلم

تبلیغات TrueView Discovery در سراسریوتیوب اجرا میشوند و به عنوان یک تصویر کوچک با سه خط متن ظاهر میشوند . این روش کاملا دلخواه برای کاربران برای دیدن برند شما است .

تبلیغات Discovery در صفحه ی اصلی یوتیوب و در بالای نتایج جستجوی کاربرو در لیست فیلم های پیشنهادی  حضور دارد .

تبلیغات غیر قابل ردیابی

عملکرد تبلیغات غیر قابل ردیابی از نظر ظاهری شبیه تبلیغات قابل ردیابی است . اما در این نوع تبلیغات به یک پنجره ی 15 ثانیه ای محدود میشوید .

همچنین شما با هزینه پرداخت به ازای هر هزار ساختار (CPM) روبرو خواهید شد و مجبورید که برای هر هزار بازدید هزینه پرداخت کنید .

تبلیغات Masthead

YouTube Masthead  را تجربه تبلیغات برتر یوتیوب در نظر بگیرید . دلیلی هست  که شما هرگز کسب و کار کوچکی را در این بخش مشاهده نکرده باشید .

این تجربه برتر با قیمت بیشتری همراه است . تبلیغات masthead بسیار گران و بسیار فراتر از بودجه بازاریابی برند متوسط ​​است.

مدل های تبلیغات یوتیوب

دلیل منحصر به فرد بودن تبلیغات یوتیوب

با وجود تنوع در ایجاد تبلیغات ویدیویی جذاب برخی از بازاریابان بر این باورند که چرا باید از تبلیغات یوتیوب بیش از تبلیغات رسانه های اجتماعی دیگر استفاده کنند .

گرچه ساختن و ایجاد تبلیغات در شبکه های اجتماعی آسان است اما یوتیوب ابزار بسیار قدرتمندی برای برندهای تجاری است که به دنبال تبلیغات باکیفیت هستند .

طبق مطالعات نشان میدهد نرخ کلیک خور تبلیغات YouTube بسیار بالا است و ارزشمندی ویژه ای نیز دارد .

در نظر بگیرید که شما آماده ی شروع کار با آگهی های یوتیوب هستید . شما تحقیقات کلمه کلیدی وکاربران خود را انجام داده اید .همچنین میدانید که پیام رسانی باید چگونه باشد .

هنگامی که برای اولین بار شروع به کار می کنید ، تنظیم بر روی نوع تبلیغ ممکن است کمی گیج کننده باشد .

اگر کاملاً با تبلیغات YouTube آشنا هستید ، جداسازی قالب های تبلیغات ویدیویی بر اساس هدف بازاریابی برای کمک به شما در انتخاب نوع تبلیغات یوتیوب وجود دارد .

برند تجاری شما در طی مسیر شروع به شناسایی و جمع آوری از طریق داده ها میکند تا به درستی کار کند .

دلیل منحصر به فرد بودن تبلیغات یوتیوب

نحوه ی ایجاد تبلیغات یوتیوب

اگر قبلا هیچ آگهی یوتیوب ایجاد نکرده اید جای هیچ نگرانی نیست . شما نیاز به ماه ها یادگیری و ویرایش ویدیو و ایجاد فیلم های جذاب ندارید .

گوگل در تلاش است تا نرم افزار ایجاد ویدیوی قابل دسترس برای عموم کاربران را تهیه و آماده کند .

در این بین ابزارهایی چون promo  یا Animoto در طی چند دقیقه به شما جهت ساختن تبلیغات ویدیویی کمک میکند .

تبلیغات یوتیوب معیارهای زیادی را برای شما به طور خودکار پیگیری میکند اگر مایل باشید از زمان تماشا گرفته تا داده های بازدیدهای جذاب در دسترس شما است .

فقط بدانید هنگام ورود این اطلاعات می تواند کمی سخت باشد . هنگامی که برای اولین بار شروع به کار می کنید بر روی تبلیغات قابل ردیابی تمرکز کنید .

این میزان تعامل شما با کاربران و علاقه ی آن ها به تبلیغات شما در یک نظر را نشان میدهد .

چنانچه میزان بازدید شما کم است چند احتمال وجود دارد مثلا عنوان شما جذابیت نداشته است . یا ویدیوی شما به سرعت کافی توجه بیننده را جلب نکرده است .

حال به شروع کار برویم . در ابتدا فیلم خود را بارگذاری کنید . وارد حساب یوتیوب خود شوید ودر قسمت بارگذاری ویدیو این کار را انجام دهید .

در مرحله ی بعد کمپین خود را ایجاد کنید . به حساب گوگل ادز خود وارد شوید و قسمت New Campaign را انتخاب کنید .

نوع کمپین را انتخاب کنید و فیلم خود را بر اساس هدفتان انتخاب کنید .

اکنون که کمپین خود را ایجاد کرده ایدآن را پیکربندی کنید .با دادن نام به کمپین خود برای کسب داده ها شروع کنید .

در مرحله ی بعد استراتژی پیشنهاد ، بودجه تبلیغات و مدت زمان تبلیغات خود را تعیین کنید .

مرحله ی بعدی هدف قرار دادن مخاطبان خود است . با تعریف اطلاعات جمعیتی آنها از جمله سن ، جنس و میزان درآمد آن ها این کار را انجام دهید .

در آخرین اقدام YouTube ads خود را نهایی کنید . در بخش ایجاد تبلیغ ویدیوی یوتیوب را پیدا کرده و قالب مناسب را انتخاب کنید . و پس از آن مابقی مسیر را بروید .

نحوه ی ایجاد تبلیغات یوتیوب

دسته بندی

سئو و بهینه سازی

سئو و بهینه سازی

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل

متفرقه

متفرقه

مطالب مشابه

چگونه یک برنامه محتوای رسانه اجتماعی ایجاد کنیم؟

ایجاد استراتژی تولید محتوا رسانه های اجتماعی یکی از مهم ترین کارها برای رشد هر کسب و کار و جذب کاربر جدید است و چگونگی ایجاد آن را در ادامه به صورت کامل شرح داده ایم

2024-02-19 12:17:02

زمان مطالعه : 8 دقیقه

نکات مهم در ایمیل مارکتینگ

شکی نیست که بازاریابی ایمیلی مؤثر است، اما اگر ترفندهایی برای استفاده هوشمندانه از بازاریابی ایمیلی بدانید این مسیر برای شما هموارتر خواهد شد

2024-02-01 12:46:31

زمان مطالعه : 7 دقیقه

ChatGPT چیست؟

چت جی پی تی یک فناوری پیشرفته است که اوپن‌ای‌آی آن را به منظور پاسخگویی به سؤال طولانی و پیچیده به صورت مکالمه ای طراحی کرده است

2024-01-14 11:41:13

زمان مطالعه : 6 دقیقه